Korkuteli’de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak

Korkuteli'de Okuma Yazma Kursu.(adem Durmaz-antalya-iha)

Antalya 30.07.2015, 12:10
Korkuteli’de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak
banner230
Korkuteli Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçede okuma oranını yüzde yüze çıkarmayı hedefliyor.
Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Korkuteli Okuyor kampanyası kapsamında Emekli Öğretmen Halit Balcı tarafından verilen okuma yazma kursunda 2 kişi okuma yazma öğreniyor. Okuma yazma kursunu ziyaret eden Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, Kursiyerlerle sohbet ederek, kursa katılanları okuma azimlerinden dolayı tebrik etti.
Günümüzde okuma yazma bilmeyen hiçbir ferdin kalmaması gerektiğini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, “Okullar hayat olsun projesi kapsamında tüm okullarımız halka açık. Bu çerçevede halk eğitim merkezlerimiz tarafından okuma yazma kursları düzenleniyor. Alan taramalarıyla okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit etmeye çalışıyoruz. Tespit edemediğimiz kişiler hakkında toplumun her kesiminden destek bekliyoruz. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlar da kendilerine en yakın okula veya halk eğitim merkezine müracaat edebilirler” dedi.
Yaşları 50 ile 70 arasında değişen kursiyerlerle sohbet eden Taşkan, “Bir insanın, istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey olmayacağını düşünüyorum. 1. kademe kursunu tamamlayanların 2. kademe kurslarına da devam etmesini arzu ediyoruz.”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@