Kepez Belediyesi’nden Göksu Mahallesi’ne Prestijli Cadde

Kepez Belediyesi, Göksu Mahallesi, Suphi Türel Caddesi’nde, sıcak asfalt serme işlemine başladı.SUPHİ TÜREL SİL BAŞTAN YAPILIYORAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, babasının isminin yaşatıldığı cadde, alt ve üst...

Kepez Belediyesi’nden Göksu Mahallesi’ne Prestijli Cadde
banner230
Kepez Belediyesi, Göksu Mahallesi, Suphi Türel Caddesi’nde, sıcak asfalt serme işlemine başladı.
SUPHİ TÜREL SİL BAŞTAN YAPILIYOR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, babasının isminin yaşatıldığı cadde, alt ve üst yapısıyla yenileniyor. Göksu Mahallesi’nin en önemli ulaşım akslarından biri olan ve çevresinde modern sitelerin inşa edilmeye başlandığı Suphi Türel Caddesi’nin ilk olarak yağmur suyu drenaj problemi çözüldü. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gazi Bulvarı ile Toptancı Hal arasındaki caddeye yağmur suyunun tahliyesi için 2 bin metre uzunluğunda büz döşedi. 30 metre genişliğinde ve 2 bin 200 metre uzunluğundaki caddenin yağmur suyu drenajı, Gazi Bulvarı’ndaki ana drenaj kanalına bağlandı.
14 BİN 500 TON SICAK ASFALT
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yağmur suyu drenajının ardından caddenin 1’inci kısmında sıcak asfalt serme çalışmasına geçti. Sıcak asfalttan sonra ise Suphi Türel Caddesi’nin orta refüjü ve kaldırımı inşa edilecek. Caddenin, Gazi Bulvarı bölümüne önümüzdeki aylarda asfalt dökülecek. Caddede 14 bin 500 ton sıcak asfalt, 13 bin 200 metrekare parke taşı kullanılacak. Cadde üzerinde 3 kavşak düzenlemesi de gerçekleştirilecek. Suphi Türel Caddesi’nin yeni imajının, bölgede devam eden site tarzı yapılaşmanın artmasına katkı sağlaması bekleniyor.
YORUM EKLE