EXPO 2016’nın İlk Siparişleri Teslim Edildi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eşi Yıldız Yücel, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sanat Atölyesi’nde engelli birey ve yakınları ile bir araya geldi.150 ADET ŞAKAYIKSosyal alanlardaki aktivitelere olan desteklerinin her zaman devam...

EXPO 2016’nın İlk Siparişleri Teslim Edildi
banner230
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eşi Yıldız Yücel, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sanat Atölyesi’nde engelli birey ve yakınları ile bir araya geldi.
150 ADET ŞAKAYIK
Sosyal alanlardaki aktivitelere olan desteklerinin her zaman devam ettiğini belirten Yıldız Yücel, özellikle engelli bireyler ve yakınlarının iş ve istihdamı hususunda özveri göstererek sosyal projeler ile ekonomik döngüyü hedeflediklerini söyledi. Yücel, “Yaklaşık iki ay önce Expo 2016 için kooperatif üzerinden engelli birey ve yakınlarından sipariş ettiğimiz 150 adet şakayık çiçeğini, zamanında üretip teslim eden engelli ve yakınlarını tebrik ediyorum. Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin engelleri aştığı bu atölyede, bizler de Alanya Koza Ürünleri El Sanatları Kooperatifi olarak engelli vatandaşlarımızı her daim desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
AİLE BÜTÇELERİNE KATKI
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Engelsiz Sanat Atölyesi’nde görev yapan El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak, kendilerini ziyaret eden Yıldız Yücel ve Alanya Koza Ürünleri El Sanatları Kooperatif Başkanı Fatma Gürses’e gösterdiği hassasiyet nedeni ile müteşekkir olduklarını belirtti. Koçak, “Yıldız Yücel atölyemizi ilk ziyaret ettiğinde kendisine engelli birey ve yakınlarının Antalya Expo 2016 için üretim yapmak istediklerini belirttik. Kendisi bizzat konunun takipçisi olarak sürecin başından sonuna kadar desteğini esirgemedi” diye konuştu.
Koçak, ayrıca Alanya Koza Ürünleri El Sanatları Kooperatif Başkanı Fatma Gürses’e teslim ettikleri ipek kozasından yapılan Şakayık Çiçekleri ile engelli birey ve yakınlarının aile bütçelerine katkı sağladığını, üretim kalitesi nedeni ile yeniden sipariş aldıklarını belirtti.
YORUM EKLE