Dragon Kano Festivali Başlıyor

Manavgat Belediyesi Dragon Kano Festivali 20 Nisan Pazartesi Günü Titreyengöl Mevki’nde Başlayacak.

Dragon Kano Festivali Başlıyor
banner230
Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen "Manavgat Belediyesi Dragon Kano Festivali", 20-22 Nisan tarihleri arasında Titreyengöl mevkinde yapılacak.
Manavgat Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu ve Titreyengöl-Sorgun Yatırımcılar Birliği (TİSOYAB) işbirliği ile yapılacak olan festivalde Manavgat halkı ilk kez kano ve kano sporu ile tanışacak. Sorgun Mahallesi’nde 1. Derece Doğal Sit Alanı Sorgun Ormanı içerisinde doğal bir göl olan Titreyengöl’de kano festivalinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla hazırlıkların devam ettiği belirtilirken, festival için Eskişehir’den 24 kişilik sporcu kafilesi ile birlikte Dragonların da geleceği belirtildi.
Manavgat Belediyesi, Manavgat Kaymakamlığı, Akdeniz Üniversitesi MYO ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MATSO) oluşturacağı 10’ar kişilik takımlarla protokol yarışları yapılacağı kaydedilirken, 21 Nisan’da lise ve üniversite öğrencilerinin, 22 Nisan’da ise kamu ve özel kurumların yarışlarının düzenleneceği açıklandı.
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) MYO Öğretim Görevlisi Engin Derman, Manavgat’ın su kaynakları açısından çok zengin bir ilçe olduğunu belirterek, "Deniz, göl, akarsu ve şelale gibi her türlü su kaynağına sahip Manavgat’ta kano sporunun her türlüsü yapılabilir. Bu festivalle ilçe kano ile tanışmış olacak. Ayrıca Titreyengöl’deki yaşanacak olan hareketlilik nedeniyle göl canlanmış, su üstü ve su altındaki yaşam daha sağlıklı hale gelmiş olacak" dedi.
YORUM EKLE