Minik Trafikçiler Kızılay’da Denetim Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin minik üyeleri, Kızılay Kavşağı’nda polis amcaları ile birlikte trafik denetimi yaparak, sürücüleri ve yayaları kurallara uymaları konusunda uyardı.Başkent’te hem araç hem de yaya trafiğinin...

Minik Trafikçiler Kızılay’da Denetim Yaptı
banner230
Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin minik üyeleri, Kızılay Kavşağı’nda polis amcaları ile birlikte trafik denetimi yaparak, sürücüleri ve yayaları kurallara uymaları konusunda uyardı.
Başkent’te hem araç hem de yaya trafiğinin en yoğun olduğu Kızılay Kavşağı’nda denetim yapan Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, vatandaşlardan da büyük gördü. Sürücü ve yayaların denetimi ve bilgilendirilmesi çalışmaları kapsamında iki gruba ayrılan minik trafikçilerden birinci grup araçlarla ilgili denetimlere katılırken, diğer grup da yayaları yeşil ışığı beklemeleri, kaldırımdan aşağı inmemeleri konusunda megafonlarla uyardı. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden gelen araçları durdurarak emniyet kemeri kontrolü yapan minik trafikçiler, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşan, emniyet kemeri takmayan ve ruhsat olmayan sürücülere ceza kestiler. Minik trafikçiler, trafik kurallarına uyan ve sordukları sorulara doğru yanıtlar veren Ankaralılara ise kalem ve araç kokusu hediye ettiler.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje çerçevesinde daha önce emniyet görevlilerinden teorik ve pratik eğitim almış olan 9-14 yaş arası 13 Çocuk Meclisi üyesi öğrenci, araç ve yaya trafik kontrollerine katılarak hem büyüklere hem de küçüklere trafik kurallarına uyulması konusunda anlamlı mesajlar verdiler.
YORUM EKLE