Vali Çomaktekin Amasya’nın Turizm Potansiyeline Dikkat Çekti

Turizm Haftası Dolayısıyla Yaptığı Açıklamada, Turizmin Günümüzde Dünyanın En Hızlı Gelişen Sektörlerinden Birisi Olduğunu Vurgulayan Vali Çomaktekin, “ülke Ekonomisine Yaptığı Katkının Yanı Sıra, İnsanlar Arasında Dostluk Duygularının Gelişmesine Yardımcı Olan Turizm Sektörü, Ekonomik Gelişme Açısından Vazgeçilmez Bir Değer Haline Gelmiştir. Bu Kapsamda Gerek Ülkemiz, Gerekse İlimiz Tarihi Ve Doğal Güzellikleriyle Oldukça Önemli Bir Turizm Potansiyeline Sahiptir” Dedi.

Vali Çomaktekin Amasya’nın Turizm Potansiyeline Dikkat Çekti
banner230
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Türkiye’nin ve Amasya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle oldukça önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
Turizm Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, turizmin günümüzde dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden birisi olduğunu vurgulayan Vali Çomaktekin, “Ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanlar arasında dostluk duygularının gelişmesine yardımcı olan turizm sektörü, ekonomik gelişme açısından vazgeçilmez bir değer haline gelmiştir. Bu kapsamda gerek ülkemiz, gerekse ilimiz tarihi ve doğal güzellikleriyle oldukça önemli bir turizm potansiyeline sahiptir” dedi.
Köklü tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya’nın sahip olduğu güzellikleri ülkede ve dünyada tanıtabilmek için çeşitli platformlarda tanıtım faaliyetlerinin devam ettiğini anlatan Çomaktekin, “Turizmden daha fazla pay alabilmek için, sahip olduğumuz değerleri, en iyi bir şekilde değerlendirmeli ve gelecek kuşaklara aktarabilmek için özenle korumalıyız. Bu düşüncelerle Turizm Haftası’nı kutlarken ‘Marka Kent’ olan Amasya’nın kültür ve turizm alanında hak ettiği noktaya gelmesini temenni ediyor, turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerimize yeni sezonda bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE