Aksaray’da Meralar Islah Edilmeli

Aksaray'da Damazlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Meraların Islah Edilmesi Gerektiğini Söyledi.

Aksaray’da Meralar Islah Edilmeli
banner230
Aksaray’da meraların ıslah edilmesi gerektiğini belirten Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, “Meralarımızın devletimiz tarafından süratle ıslah edilmesi gerekli” dedi.
Aksaray’da ot çeşidinin az ve kalitesiz olması nedeniyle hayvanların yeteri kadar meralardan faydalanamadığını ifade eden Birlik Başkanı Aktürk, “Meralarımızın devletimiz tarafından süratle ıslah edilmesi gerekir. Ama öncelikle tarım tecavüzlerinden kurtarılması gerekmektedir. Köy ve kasabalarımızda meralar insanlar tarafından tarım arazisi olarak kullanılmakta ve koyunlar otlayacak yer bulamamaktadır. Mera hayvanların hakkıdır. Bu hakkı kimse gasp edemez. Meraya tecavüz etmek en büyük kul hakkı yemektir ve bir suçtur. Bu konuda muhtarlarımızı, Çiftçi Malları Koruma Başkanlarımız ve belediye başkanlarımızı göreve davet ediyorum. Vatandaşlarımızda şikayetçi olmalıdır. Meralarda 76 milyon insanın ve bütün canlıların hakkı vardır” dedi.
YORUM EKLE