Yeşilay Cemiyeti Çanakkale Gezisi Düzenledi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından Çanakkale gezisi düzenledi.Adıyaman Yeşilay Cemiyetince uygulanmakta olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen “Gencim Geleceğim” projesi kapsamında Adıyaman’da 21...

Yeşilay Cemiyeti Çanakkale Gezisi Düzenledi
banner230
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından Çanakkale gezisi düzenledi.
Adıyaman Yeşilay Cemiyetince uygulanmakta olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen “Gencim Geleceğim” projesi kapsamında Adıyaman’da 21 farklı okuldan 7-10 Mayıs tarihleri arasında 80 öğrenci Çanakkale’ye gitti.
Çanakkale gezisi ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi Başkanı Hakan Özöncel, 40’ı kız, 40’ı da erkek olmak üzere 80 öğrenciyi ‘Gencim Geleceğim’ projesi kapsamında Çanakkale’ye götürdüklerini belirterek, “Çanakkale şehitliğini ziyarete gidiyoruz. Bu ziyaretteki amacımız milli, manevi değerlere bağlı gençlerin yetişmesine katkı sunmak. Gönüllülük müessesi olan Yeşilay Cemiyeti kurumunu daha aktif ve etkin hale getirerek yerelde kötülüğün meydana gelmeden engelleyerek toplumsal hayatımızın sağlıklı aile yapımızın akıl ve beden sağlığı yerinde nesiller eliyle yarınlara taşınmasıdır. Değişen dünyada klasikleşmiş bağımlılık türleri yanında giderek daha etkin ve zararlı olma eğilimi gösteren yeni ve güncel bağımlılık alanlarının tehdidi altında olan çocuklarımızın, gençlerimizin ve ebeveynlerin bu vicdan hareketine geniş ölçüde katılımını sağlayarak kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olunarak Çanakkale’de uğruna yaşanılan değerler için şehit olan aynı yaş gurubundaki gençlerle günümüz gençlerinin değer buluşmaları sağlayarak gençlerimiz üzerinde farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu vesile ile bizlere desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE