Öğrenciler Projelerden Memnun

Kahta Gazi Ortaokulu’nda, Adıyaman Valiliği’nin yürüttüğü ’Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’ kapsamında Değerler Eğitimi ile ilgili olarak Nisan ayının değeri, “Yardımlaşma ve Türk büyüğü Yunus Emre” ile ilgili okul içerisinde...

Öğrenciler Projelerden Memnun
banner230
Kahta Gazi Ortaokulu’nda, Adıyaman Valiliği’nin yürüttüğü ’Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’ kapsamında Değerler Eğitimi ile ilgili olarak Nisan ayının değeri, “Yardımlaşma ve Türk büyüğü Yunus Emre” ile ilgili okul içerisinde şiir, kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenirken dereceye giren öğrencilere madalya verildi.
Okul olarak Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’ne çok önemsediğini belirten Kahta Gazi Ortaokulu Müdürü İbrahim Sandal, bu projenin öğrenciler üzerinde hem eğitimsel hem de öğretimsel olarak çok fayda sağladığına söyledi.
Her adımını okulda uygulamaya çalışan okul Müdürü Sandal, proje kapsamında kendi okulunda uyguladıklarını belirtti.
Her ayın değeri ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlediğini belirten Okul Müdürü Sandal, "Düzenlediğimiz yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerimize madalya ve çeşitli hediyeler veriyoruz. Değerler eğitimi panomuzu her ay yeniliyoruz. Okuma yazma sorunu olan öğrencilerimize okuma yazma kursu açtık. Çalışmalarımız devam ediyor. Her ayın Türk büyüğü ile ilgili konferans, seminer ve film gösterimi yapmaktayız. Öğretmen motivasyonumuzu arttırmak için her ay okulumuzda personel arasında bir etkinlik yapmaktayız. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak için her ay bir konser düzenlemekteyiz. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak için her ay bir film gösterimi yapmaktayız. Öğrencilerimize mesleklerle ilgili olarak her meslek grubundan birer kişi ile mesleki tanıtım panelleri düzenlendi. Okulumuzda kitap toplama kampanyası düzenledik. Okulumuzun kütüphanesine 3 bin 500 kitap kazandırdık. En fazla kitap toplayan sınıfımızla öğretmen evinde yemek yedik. Ayrıca yardımseverlik değerimiz ile ilgili olarak topladığımız bu kitaplardan bir kısmını bir köy okulumuza vermeyi planlamaktayız. Mart ayı değeri ile ilgili olarak istiklal marşını en iyi okuma yarışması düzenlendi. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy ve istiklal marşı ile ilgili olarak rehber öğretmenimiz tarafından öğrenci, öğretmen ve ailelerimize konferans düzenledi. Ayın değeri ile ilgili olarak okulumuzda ayı en temiz sınıfı ve ayın öğrencisi seçilmekte ve çeşitli hediyeler verilmektedir. Öğretmenlerimize madde bağımlılığı, internet kullanımı, sınıf yönetimi, etkili iletişim, ölçme ve değerlendirme konularında rehber öğretmenlerimiz Seminer çalışmaları yaptılar. Velilerimize yönelik olarak; aile tutumları, çocukla iletişim, öğrenci başarısı üzerinde ailenin rolü konularında seminer çalışmaları yapıldı. Proje ile ilgili olarak yaptığımız bütün bu çalışmaları okulumuzun web sayfasında yayınlamaktayız” dedi.
YORUM EKLE