24 Mayıs 2015 Pazar 09:14
Sözlü Tufanbeyli’de Halkla Buluştu
banner230
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Yusuf Baş ve bazı MHP Adana milletvekili adaylarıyla birlikte Tufanbeyli ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu, esnafla ve halkla buluştu, çok sayıda köye giderek ilçeye yapılan, yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi.
MHP Tufanbeyli ilçe binasında muhtarlar, partililer ve Tufanbeylilerle bir araya gelen Başkan Sözlü, 6 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti. Başkan Sözlü, “12 yıllık fetret döneminin, hatta gafletten ihanete geçiş döneminin sona ermesi için Allah hepimize güç kuvvet nasip etsin. Bu dönemde bayrağımızın indirilmesini yaşadık, askerimizin kafasına çuval geçirilmesini gördük. Başbakan canı sıkılınca muhalefete yönelik olarak ‘Hakkari’ye Tunceli’ye gidin gidebiliyorsanız’ diyor. Bunun anlamı Hakkari’yi, Tunceli’yi kaybettik demektir” dedi.
Türkiye’nin her alanda zor günler yaşadığını ifade eden Başkan Sözlü, şunları söyledi:
“Doğu’da bütün komşularımızla münasebetlerimiz kötü. Müdahil olduğumuz Suriye ve Irak’ta, Müslüman’ın canı, ırzı, kanı sebil olmuş durumda. Bunların hepsini de Müslümanlığı sözde kimseye kaptırmayan bir kişi yüzünden yaşıyor Türkiye. Hizmetlerimizi beğenip beğenmememiz önemli değil. Türkiye için, kendiniz için bu dönem Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verilmesi gerektiğini herkese anlatmak zorundayız. Ondan sonrası Allah kerim. Milletimiz bu sıkıntılı, çetrefilli, belalı durumu atlatmak zorunda. Bunu da demokrasi kültürünü kökleştirerek, medeni bir şekilde, sandıkta yapmalıdır.”
"GELİŞME VE DEĞİŞİM İÇ DİNAMİKLERLE OLMALI"
Cumhuriyetin demokrasiyle köklendiğini, taçlandığını ve geliştiğini bildiren Başkan Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu da sandıkla olur. Bunu sandıkta yapamayanlar ne olur? Irak, Suriye, Libya gibi olur. Bu ülkeler iç dinamikleriyle değil, dışarıdan müdahalelerle liderlerini değiştiriyor. Böyle olunca da büyük sorunlar yaşanır. Ülkeleri için gerekli değişiklikleri kendileri yapabilenler başarılı olur. İnatlaşanlar, kutuplaşanlar ağır bedelleri ödemek zorundadır. Bugün Türkiye, Ortadoğu ülkelerinden bu konuda bir kademe öndeyse, bu, Cumhuriyetle birlikte kurulan çağdaş rejim ve sonrasında çok partili demokratik sistemin sonucudur. Avrupa’dan bir kademe gerideysek, zaman zaman demokrasinin uğradığı kesintiler ve içimizdeki inatlaşmalardan ötürüdür. İnşallah bu konuda daha iyi olacağız ve gelişmiş demokrasileri de sollayacağız. Milletimizin verdiği desteği istismar edip, kaynakları halka kullandırmayıp, sistemi kökten ele geçirme amacıyla, devletin ve milletin kaynaklarını bir tercih olarak kendi yandaşlarına sunup, onunla iletişimi, ekonomiyi kontrol edip, sisteme hakim olmak isteyenler elbette halkı unutur.”
"KAYNAKLAR VERİMLİ KULLANILIRSA HİZMETE PARA BULUNUR"
Kaynakların iyi kullanılması durumunda, halka hizmetin en iyisinin verilebileceğini dile getiren Başkan Sözlü, “Genel Başkanımıza, bin 400 liralık asgari ücreti nasıl vereceğini soruyorlar. Bu bir tercih meselesidir. Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden birini devraldık ama vatandaşımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılıyoruz. Kaynak sıkıntısından da bahsetmiyoruz. Cenab-ı Allah bize, hizmet etme yolunda ihtiyacımız olanları veriyor çok şükür. Allah şahittir ki, istenilen bir hizmete olumsuz yanıt verdiğimiz olmadı şimdiye kadar. Bir Büyükşehir Belediyesi’nin hemşehrileri için yapabileceği hizmetlerden bahsediyorum. 110 milyon liralık yol projesini ikiye bölüp ihaleye çıkardık ve 26 milyon liraya birisi, 34 milyon liraya diğeri gitti. ASKİ’nin yatırımlarının temelini atmaya devam ediyoruz. 3 parça proje toplam 60 milyon lira keşif bedelli ancak biz 21 milyon liraya yapıyoruz. Rekabete açık, halkın menfaati düşünülerek, kaynaklar verimli kullanılarak, kaliteli ama az parayla iş yapma anlayışıyla yola çıkarak hizmet etmek istiyoruz ve Cenab-ı Allah da yardım ediyor. Önemli bir kanalizasyon şebekesi projesini, sanayicilerimizin belediyeye anlatamadığı, DSİ’ye yaptıramadığı çalışmayı, bayındırlık fiyatlarına göre 16 milyon liralık bir keşif bedeliyle, KDV hariç 6 milyon liraya yapıyoruz. İktidar partisi 12 yıldır bölgede kayda değer hizmet vermemiş. Allah nasip ederse bu yıl sulama projelerini çıkaracağız. Öncelikle acil durumda olan yerlerin sorunlarını çözeceğiz. Yeni yasayla vilayet sınırlarındaki yerleşim birimlerinin tamamı bize bağlandı. Takdir edersiniz ki altyapı problemlerinin tamamını bir çırpıda çözmek mümkün değil. Biz yüz yüze bakacağız ve yetiştiremeyeceğim işi yapacağımı söylemem. Doğruları söylerim ve söylediklerimi de yaparım Allahın izniyle” diye konuştu.
Tufanbeyli’de altyapı hizmetlerinin yanı sıra, ilçeyi tarımsal açıdan kalkındıracak projelerin uygulanmasına da ağırlık vereceklerini açıklayan Başkan Sözlü, “İnşallah Tufanbeyli’de sulama projelerini hayata geçireceğim. Var olan açık sistem göletleri, kapalı sistemlere çevirerek, yüksekteki suyun potansiyel enerjisinden yararlanacağız. Vanaları açtığınızda ister damla sulama yaparsınız, ister yağmurlama sistemiyle sulama yaparsınız. Ne elektrik kullanacaksınız ne de traktörle mazot yakacaksınız sulama için. Bunun dışında, bu sudan yararlanamayacak olan araziler için de farklı su kaynakları bulup, sulanabilir tarım alanlarının miktarını artıracağız” dedi.
"MİLLETİMİZ İHANET SÜRECİNİ SONA ERDİRMELİ"
7 Haziran seçimlerinde, Türkiye’nin bugünü ve geleceği için Milliyetçi Hareket Partisi’nin desteklenmesi gerektiğini anlatan Başkan Sözlü, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki 4 yılda Tufanbeyliler, aldıkları hizmetten öte, bir memleket çocuğu olarak, Türk Milletinin bir evladı olarak, Türk Milletini sırtından hançerleyenlere karşı dik durup, MHP’yi desteklemeli. Despotlukla, totaliterizmle milleti yönetenler, küçük demokratik talepler karşısında bile olumsuz, hoşgörüsüz bir tutum takınıyorlar. Siyasi partilerin seçimlerle ilgili propaganda yapması yasaldır. Ben belediye başkanıyım ama siyasiyim. Siyaset bizim hakkımız fakat Anayasal olarak Cumhurbaşkanı partisiz ve tarafsız kişidir. Şu andaki Cumhurbaşkanı, başkanlık sistemini arzu ediyor ancak Adalet ve Kalkınma Partisi sıkışınca sahaya inmek durumunda kalıyor. Adana’ya gelmek istiyor. Durumu siz biliyorsunuz AKP çökmüş konumda ve onu kurtarmak için geliyor. Gelsin, onun da kurtaramadığını görsün Adanalılar. Ben gelmesin demedim zaten. Dedim ki; tarafsızlığını korusun, hepimizin Cumhurbaşkanı olduğunu göstersin. Cumhurbaşkanı yasal olarak tarafsızdır, Anayasayı ihlal etmesin. Adana’ya gelirse Anayasayı ihlal etmiş olur. Adana, Anayasanın ihlal edildiği bir zemin olma talihsizliğini yaşamasın. Seçimden sonra gelsin biz de kendisini bağrımıza basalım, en sıcak şekilde karşılayalım. Kendilerinin bir belediye başkanları var. Türkiye’nin merkezinde. Televizyonlarda çıkar, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye, Kılıçdaroğlu’na verir veriştirir. O hiç haddini aşmaz, hiç edebini bozmaz güya. Onlarla ilgili sorun yok. Onlar gücün sahibi. Onlar herkese, her şeyi yapabilir. Ben, hükümetin baskısına rağmen, halkın sahip çıkıp seçtiği bir belediye başkanıyım. Cumhurbaşkanlığı makamına da olan hürmetimizden dolayı, kullandığımız zarif bir ifademiz nedeniyle ezilmek isteniyoruz. Biz Adana çocuğuyuz, memleket çocuğuyuz ve gücümüzü halktan alıyoruz. Cenab-ı Allah’a sığınır, kimseden de korkmayız.. Bana diyorlar ki; ‘Başına bir şey gelmesin, bir şey olmasın.’ Biz doğru, temiz, dürüst çalışıyoruz. Ben onların kendi adamlarına benzemiyorum. Görevden indikleri gün nice bakanları, nice belediye başkanları ve en tepedeki patronları, kimisi yüce divanda, kimisi Türk mahkemelerinde hak ettikleri muameleyi göreceklerdir. Göstermezsek bizlere de yazıklar olsun. Hizmet elbette çok önemli ama bugün o gün değil. Bunu bütün yüreğimle söylüyorum; milletimize karşı yapılan saldırıların sandıkta bertaraf edilmesi gerekiyor.
Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında, Adanalıların kendisine destek vereceğinden emindi. Adana’daki istişarelerinden bu sonuç çıkmıştı. Cumhuriyeti kuran iradenin kendisi olan Adana, Çukurova, Toroslar, Cumhuriyeti düşmekte olduğu uçurumdan çekip çıkarmalıdır. Bizim hizmetimiz süper olsa ne olur, eksik olsa ne olur? Esas olan milletin, Cumhuriyetin kazanımlarıdır. 19 Mayıs’ta başlayan sürece 12 yıldır ihanet edilmektedir. Milletimize düşen de bu ihanet sürecini sona erdirmektir.”
Başkan Hüseyin Sözlü ve MHP heyeti, Tufanbeyli ilçe merkezinin yanı sıra Güzelim, Akpınar, Doğanlı, Evci, Çatalçam, Pekmezli, Ortaköy ve Doğanbeyli köylerinde de halkla buluştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.