Kızıldağ’da Konserler İptal, Güreşlere Devam

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Şehit Olaylarının Artışı Nedeniyle Kızıldağ'da Şenliklerin İptal Edildiğini Açıkladı

Kızıldağ’da Konserler İptal, Güreşlere Devam
banner230
Bu yıl 530.’su gerçekleştirilecek olan Kızıldağ Geleneksel Karakucak Güreşleri 23 Ağustos 2015 Pazar günü yapılacak.
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, güreşlerden bir gün önce 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü düzenlenecek şenlikler kapsamında, son günlerde artan şehit olayları nedeniyle konserin iptal edildiğini açıkladı. Ahmet Şafak ve Yıldız Çam’ın sahne alacağı konserin iptalinin dışına diğer etkinliklerin yapılacağını kaydeden Aslan, 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü Kızıldağ Yaylası Merkez (Ramazanaoğlu) Camisinde şehitler için mevlit okutulup, 5 bin kişilik helva dağıtılacağını söyledi.
Aslan program ile ilgili şunları söyledi:
“22 Ağustos 2015 Cumartesi etkinliklerinde yapılan açılış töreninden sonra protokol konuşmaları yapılacak. Karaisalı Belediyesi ile Karaisalılılar Derneği’nin birlikte organize ettiği ve bu yıl 4.sü gerçekleştirilen Mahalleler (köyler) arası Futbol Turnuvası yarı final müsabakaları oynanacak. Off-Road gösterisi ve paraşüt gösterisinden sonra, mehteran yürüyüşü yapılacak. Kızıldağ ata sporu karakucak güreşini anlatan sinevizyon Gösteriminden sonra, Ramazanoğlları’nın ve Karaisalı’nın önemini anlatan sunum yapılacaktır.”
23 Ağustos 2015 Pazar günü saat 10.00’de açılıştan sonra protokol konuşmaları yapılacağını ve ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşma yapacağını belirten Aslan, 531. Kızıldağ Karakucak Güreş ağalık seçimleri yapılacağını, güreşlerin bitiminden sonra da şampiyonlara ve dereceye giren sporculara ödül dağıtımı ile 530. Geleneksel Kızıldağ Güreşlerinin sona ereceğini bildirdi.
YORUM EKLE