Çuktob’ta Görev Değişimi

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ÇUKTOB) Başkanlığına seçilen Murat Demir, görevi Tayyar Zaimoğlu’ndan devraldı.Park Zirve Oteli’nde yapılan ÇUKTOB Başkanlığı devir teslim töreninde konuşan Tayyar Zaimoğlu, sağlığı...

Çuktob’ta Görev Değişimi
banner230
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ÇUKTOB) Başkanlığına seçilen Murat Demir, görevi Tayyar Zaimoğlu’ndan devraldı.
Park Zirve Oteli’nde yapılan ÇUKTOB Başkanlığı devir teslim töreninde konuşan Tayyar Zaimoğlu, sağlığı nedeniyle 11. genel kurulda aday olmadığını ve kendisinin de desteklediği tek liste halinde yapılan genel kurulda Murat Demir’in başkan seçildiğini, görevini Murat Demir’e teslim etmenin sevincini yaşadığını söyledi. Çukurova Turizminin gelişmesi amacıyla çaba harcadıklarını ifade eden Tayyar Zaimoğlu, şöyle dedi:
“Çukurova turizminin geliştirilmesi çok önemli. Turizmci arkadaşlarımızla bugüne kadar çok sayıda proje ürettik, bir çok projeyi hayata geçirdik. Çukurova Bölgesinde yer alan Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’deki turizmciler olarak hep birlikte hareket ettik. Bugün Çukurova’da turizm hareketi bir yere gelmeye başlamıştır. Ancak, gerçekte hak ettiği yer çok daha yukarılardadır. Bunu da önümüzdeki dönemlerde arkadaşlarımızın azmi ve çalışmalarıyla daha iyi noktalara taşınacaktır. Başkanlığım döneminde bizlere desteklerini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanlarımıza, bakanlık mensuplarına, valilerimize, belediye başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odalarına, borsalara, sivil toplum örgütlerine, TÜRSAB Başkanlarına, destek veren tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum.”
ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, 1991 yılında kurulan derneğin kuruluşundan bu yana çok ciddi katkıları bulunan Kurucu Başkan Tayyar Zaimoğlu ile yönetim kurullarında görev alanlara teşekkür ederek, “Tayyar Zaimoğlu sonb 25 yılını aktif olarak bölgemiz turizmine ve ÇUKTOB’a adamış, şehir ayrımı yapmadan tüm bölgemizi ve derneğimizi en iyi şekilde her platformda başarı ve layıkıyla temsil etmiştir. Bize düşen görev ÇUKTOB’un temsil ettiği bölgede üyelerimiz arasında var olan karşılıklı güvenin daha üst seviyelere çıkarılmasıdır” dedi.
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin yeni Başkanı Murat Demir, derneğin uzun dönem başkanlığını yapan Tayyar Zaimoğlu’na plaket ve günü anısına hediyeler verdi. Turizmci Nesrin Göçhan da ÇUKTOB’a katkılarından dolayı Tayyar Zaimoğlu’na Adana’nın eski dönemde çekilmiş bir fotoğrafını verdi.
Öte yandan, Murat Demir’in başkan seçildiği Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği yönetiminde, Levent Özveren ve Ali Doğan Başkan Yardımcısı, Burak Seçkin Genel Sekreter, M. Ali İçen Sayman, Tayyar Zaimoğlu, Gülümsün Adalı, Yalçın Karagülle, Remzi Güngör ise yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.
YORUM EKLE