ASKİ Genel Müdürü Pekar: “Hiçbir Bölgemizde Su Problemi Yok”

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, bir çok bölgenin su sorununu çözüme kavuşturduklarını söyledi.ASKİ tarafından bir restoranda iftar yemeği verildi. İftar yemeğine ASKİ genel müdür yardımcıları ve daire...

ASKİ Genel Müdürü Pekar: “Hiçbir Bölgemizde Su Problemi Yok”
banner230
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, bir çok bölgenin su sorununu çözüme kavuşturduklarını söyledi.
ASKİ tarafından bir restoranda iftar yemeği verildi. İftar yemeğine ASKİ genel müdür yardımcıları ve daire müdürlerinin yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı. Burada konuşan Pekar, Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesiyle Adana nüfusunun azaldığına dikkat çekerek, “Nüfus deniz kenarı veya yaylaya kaydı. Ekip arkadaşlarımızla birlikte gerek sahil kenarı, gerek yaylalarda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettirdik. Şuan hiçbir bölgemizde su problemi yok. Özellikle Tekir ve Pozantı, Adana nüfusunun büyük kısmının gittiği bir yaylamız. Buralarda pompaların tamamını değiştirerek şebekede yaptığımız çalışmalarla şuan orada hiçbir sıkıntımız kalmadı. Pompalar tam çalışmıyor. 4’te bir çalışma kapasitesiyle bile ihtiyaca cevap veriyor. Tabi bu o bölgede su sorunu yaşanmayacağı anlamına gelmez. Su kaynağında ve pompalarda bir problem yok ama aboneliklerdeki kaçaklardan, bahçe sulamasından dolayı zaman zaman kısmi de olsa bölgesel su sıkıntıları yaşanabilir. Önemli olan kaynaktan yerleşim yerine suyu sağlıklı bir şekilde götürebilmekti. Bunu gerçekleştirdik” dedi.
YORUM EKLE