Şehit Çocukları Kapadokya Bölgesine Hayran Kaldı

Nevşehir Belediyesi organizasyonu ile Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini ziyareti sürdüren 15 Temmuz şehitlerinin çocukları, Avanos ilçesindeki bir çanak atölyesinde çanak yapımını önce izlediler, sonra da şalvar giyip çanak yapmayı denediler.

Nevşehir 14.07.2018, 20:08
Şehit Çocukları Kapadokya Bölgesine Hayran Kaldı

Nevşehir Belediyesi tarafından hain darbe girişiminin 2. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, 15 Şehitler derneği işbirliği halinde Nevşehir’e davet ettiği 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan 20 vatan evladının çocuklarının ,Kapadokya bölgesindeki gezi ve ziyaretleri devam ediyor.

Avanos ilçesinde bulunan bir çanak atölyesini gezen şehit çocuklarına, çanak ustası tarafından çanak yapımına ilişkin bilgiler verildi. Bir süre çanak ustasının nasıl çanak yaptığını izleyen çocuklar, şalvar giyip çanak tezgahına oturarak çanak yapmaya çalıştılar.

Bu arada Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

15 Temmuz Derneği yöneticilerinin de katıldığı bölge gezisinde 20 şehit çocuğu daha sonra, Kapadokya bölgesinde peribacalarının en yoğun olarak bulunduğu merkezlerin başında gelen Zelve-Paşabağları bölgesini gezdiler.

Bölgenin tarihi ve peribacalarının oluşumuna ilişkin olarak bilgilendirilen şehit çocukları, yükseltileri zaman zaman 40 metreyi bulan peribacaları arasında dolaştılar. Bölgenin olağanüstü güzellikleri karşısında hayranlıklarını gizlemeyen şehit çocukları ziyaret sırasında arkadaşları ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen burada da Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Seçen, hain FETÖ darbe ve işgal girişiminin asla unutulmayacağını ifade ederek her zaman bir olacaklarını, iri olacaklarını ve diri olacaklarını kaydetti.

Zelve-Paşabağları’ndaki gezinin ardından şehit çocukları için Göreme beldesinde bir de ATV turu düzenlendi.

15 Temmuz şehit çocukları daha sonra hain darbe girişimi sırasında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen 15 Temmuz Kahramanlarından Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki mezarını da ziyaret edecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@