Ürün Takip Sistemi Hayata Geçiyor

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler için yeni kayıt ve takip projesi olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS)  Mart ayında hizmete giriyor.

Sağlık 01.03.2016, 22:20
Ürün Takip Sistemi Hayata Geçiyor
banner230
Ülkemizde kozmetik alanında yapılan en büyük kongre olma özelliğini taşıyan Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresinin 6’ıncısı Antalya’da düzenlendi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı kongrede konuşan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu, ÜTS’ nin Mart ayında açılmaya hazır olduğunu ve sektöre bu süreçte destek olmak üzere kurulan Kozmetik Ürünler Dairesi Yardım Masasının faaliyetlerinin de devam edeceğini bildirdi.
Kongrenin ilk oturumunda ÜTS’ nin tüm kozmetik kayıt ekranları katılımcılara tanıtıldı.
Proje Hakkında
Hem Ürün Takip Sistemi hem de kozmetikler ile ilgili kurumsal konularda sektöre bilgilendirme hizmeti vermek üzere Kozmetik Ürünler Dairesi Yardım Masası kuruldu. ÜTS test ortamından geri bildirimler alınarak sistem hazır hale getirildi.
TÜBİTAK ile 7 Ocak 2014’te yapılan protokol ile yazılımına başlanılan ÜTS’nin Kozmetik kayıt ekranları tamamlanmış,  Kasım 2015’te yapılan 3. ÜTS Çalıştayı’nın ardından da test ortamına açılmıştı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@