MHP Genel Başkanı Bahçeli: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sayın Başbakan size tavsiyem şudur: Vatandaşlarımızı emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın." dedi.

Politika 05.04.2016, 14:02
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın
banner230
TBMM (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son bir hafta içinde şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerini okuyarak, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. 

Türk milletinin neşesinin olmadığını ve sevincine gölge düştüğünü savunan Bahçeli, "Nusaybin'e gelesiye kadar, el yapımı patlayıcıları binaların kolon diplerine yerleştiren katiller, şimdi taktik değiştirmişler ve bombaları duvarların içine yerleştirerek sıvayla kapatmışlardır. Son günlerde bu adiliğin, bu alçaklığın bedeli vatan evlatları tarafından ağır şekilde ödenmektedir." dedi. 

"HDP'lilerin dokunulmazlık zırhını delelim" 
Dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna da değinen Bahçeli, "Teröre destek veren, bölücülüğün peşine takılan, suç ve cinayetlerde fiilen payları bulunan PKK'nın Meclis'teki uzantılarıyla ilgili dokunulmazlıkları öncelikli olarak ve acilen kaldıralım. HDP'lilerin dokunulmazlık zırhını delelim, bu millet bunu istiyor." diye konuştu. 

Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: 

"Sayın Başbakan size tavsiyem şudur: Nusaybin ve diğer operasyon yapılan il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun. Onlara 3 gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın." 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@