Nevşehir Ticaret Borsası’nda KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nevşehir Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya, KOSGEB Müdürü Ali Usta , NTB Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Genel Sekreter Uğur Aydoğan, Doğa Tohumculuk Gökhan Çevik, Fatih Un Abdullah Salaş - Çetin Saka, Nissa Gıda Murat Gerçek, Mehmet Ve Atilla Dirican ile Ticaret Borsasını Temsilen Hatice Doğan katıldı.

Gözden kaçırmayın

Sanayi Bölgesindeki Yeşil Alanlarda Bakım ve Temizlik Çalışmaları Başladı Sanayi Bölgesindeki Yeşil Alanlarda Bakım ve Temizlik Çalışmaları Başladı

“2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı” ve Başvuru süreçleri Kosgeb uzmanı Cavide Pehlivan tarafından anlatıldı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş yaptığı açılış konuşmasında, “Yapılan toplantımızda amacımız, üyelerimizi KOSGEB’in yeni ve var olan destekleri hakkında bilgilendirmek. Hedefimiz, tüm işletmelerin bu desteklerden yararlanması. Küçük adımlarla yola çıkarak, önce küçük bir tohum ekerek işlerimizi büyütmemiz lazım. Bunun için de KOSGEB desteği ile iyi bir başlangıç yapabiliriz.” dedi.

KOSGEB Nevşehir Müdürü Ali Usta'da, seminere katılan işletme temsilcilerine KOSGEB’in var olan ve yeni destekleri hakkında örnek uygulamaları da içerecek şekilde kapsamlı bilgiler verdi.

KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan İşletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla “2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı” hazırlandığını ifade eden KOSGEB Müdürü Ali Usta, seminerin son bölümünde katılımcıların sorularını cevaplandırdı.