Ülkücüler, sokak hayvanlarına yiyecek bırakıyor

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı tarafından sokak hayvanlarına yönelik yapılan örnek çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Ülkücüler, sokak hayvanlarına yiyecek bırakıyor
banner230

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker önderliğinde aylar öncesinden başlatılan sokak hayvanlarına yem bırakma faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor. Bundan 3 ay önce Nevşehir Merkez ve ilçelerine, plastik borular kullanılarak yapılan yemlikler ülkücüler sayesinde boş kalmıyor.  Yemliklere su ve yiyecek doldurmak için farklı bölgelere dağılan  yaklaşık 10 genç tarafından tek tek kontrolleri sağlanıyor.  

Yemliğin yetersiz geldiği yerlere de  mama kapları bırakan gençler, vatandaşların büyük takdirini topluyor.  Halktan çok büyük destek alan bu çalışmanın, önümüzde ki günlerde de devam edeceğini ifade eden Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, “Son günlerde gündeme gelen ve hiç haz etmediğimiz hayvanlara işkence olayları bizleri derinden üzmüştür. Bilerek veya bilmeyerek yapılan bu işkenceleri duyduğumuzda yüreğimiz kanıyor. Biz Ülkü Ocakları olarak hayvanlara zarar verilmemesini istiyoruz. Bu konuda da birçok faaliyete imza attık. Aylar öncesinden şehrimizin farklı yerlerine boruları kullanılarak yemlikler yerleştirdik. Bu yemliklerimizde bulunan mama ve suların bittiğinde çalışmamızı takip ederek hemen dolduruyoruz.  Bugünde aynı işlemleri tekrarladık. Marketlerimizden aldığımız hayvan mamalarını yemliklerimize doldurduk. 1 yemlik ortalama 3 ila 5 gün arasında bitiyor. Nevşehir halkımızdan da isteğimiz, bizlerin yetişemediği zamanlarda yemliklerimizi bittiği zaman doldurmalarıdır. Allah bizlere bu konuda destek veren herkesten razı olsun.” dedi.

YORUM EKLE