Rektör Bağlı'dan 15 Temmuz Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” Mesajı

Nevşehir 13.07.2018, 16:16
Rektör Bağlı'dan 15 Temmuz Mesajı

Bugün; 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ adlı gaflet, delalet ve hıyanet içindeki Terör Örgütünün darbe girişimine karşı Milletimizin kahraman evlatlarının hainleri bozguna uğratarak yazdığı destanın yıl dönümünde bulunmaktayız. Bizlerin asli vazifesi her an 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin aziz hatıralarını, şanlı gazilerimize olan minnet borcumuzu ve bu elim gecenin vahametini toplumsal hafızamızda yaşatmaktır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak bizler de, Millet İradesinin tarihimizdeki en mühim dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin önemini, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarma yükümlüğünü hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz.

Bu vesileyle tarihe altın harflerle kazınan bu demokrasi destanıyla, toprağa verdiğimiz aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahramanlıklarını ömür boyu bedenlerinde ve zihinlerinde şerefle taşıyacak olan gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@