Pazarcılar odasından önemli açıklama

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile yapılan istişare sonucunda bu hafta Pazar ve Pazartesi günleri il merkezinde bulunan pazaryerinin açık bulunacağını, ancak Korona virüs nedeniyle alınan tedbirlere vatandaşların ve pazarcı esnafının bire bir uymak zorunda olduklarını belirtti.

Nevşehir 20.03.2020, 18:59
Pazarcılar odasından önemli açıklama

NEVŞEHİR(MHA) Özmen, “Bu hafta Pazar ve pazartesi günleri pazarımız açık olup, Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Rasim Arı’nın talimatıyla Pazar yerimiz en ince ayrıntısına varana kadar hijyen ve temizlik çalışmaları en yüksek düzeyde yapılmış ve yapılmaya da devam ediyor. Buradan kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın yayınladığı genelgeye göre biz esnaflara ve halkımıza görevler düşmektedir. Bunlar aşağıdaki genelgede ki gibidir. Bütün hijyen ve temizlik kurallarına uymak bizim, ailemizin ve toplumumuzun sağlığı için önemlidir.

Pazarlarımızda Sebze ve Meyve satışı yapan esnaflarımız Ticaret Bakanlığımızın alınan korana virüs kararları gereği;

•          Pazarcı esnafımız sattığınız sebze ve meyveyi müşteriye elletmeyeceksiniz. Seçtirmeyeceksiniz.

•          Kesinlikle eldiven takılıp ürünleri bizzat poşetleyeceksiniz.

•          Bu kurala esnafımız ve halkımız kesinlikle uymak durumundadır” dedi.

Yorumlar (2)
Yakup Kale 2 yıl önce
Gülşehir belediyesi de aynı şartlarda yapsın
Ahmet 2 yıl önce
Bu kurallarin koyulmasini uygulanmasini takdir ederim ama gel gör ki yillardir pazarci esnafin yaptığı bi hileyi gormezden gelip düzeltilmemesi beni rahatsiz ediyor, önlere düzgün guzel meyve sebzeleri dizip , görünmeyen taraftan çürük kötülerini satıyorlar seçtirmiyorlar bu durumunda duzeltilmesi lazim , düzgün pazarcıları tenzih ederim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@