Nevşehir Valiliği tarafından Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek verildi

Vali Aktaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Nedeniyle Şehit Ve Gazi Yakınları İle Yemekte Buluştu

Nevşehir 15.07.2018, 11:22
Nevşehir Valiliği tarafından Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek verildi

Nevşehir Valiliği tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizesi ile şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tafana Restoranda gerçekleştirilen yemeğe, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Oğlu Ahmet Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, 15 Temmuz Gazileri Yüksel Serbest, Hasan Yazanel, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Valisi İlhami Aktaş; “Çok muhterem şehit ailesi annelerimiz, babalarımız, evlatlarımız, gazilerimiz, sayın milletvekillerimiz, belediye başkanımız, programa teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla; kalkışmanın hiçbir zaman unutulmaması, genç beyinlerden, akıllardan silinmemesi, yapılan ihanetin her yıl hatırlanması için 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanacak.

Diğer resmi günlerimiz gibi tatil olarak meclisimizde kabul edilmiş olup, bu etkinliklerin her yıl kutlama merasimleri düzenlenecektir.

Allah bir daha 15 Temmuzları bize yaşatmasın, sizlerin de asla bu alçakça girişimi unutmamanızı istiyorum. Bu gibi programlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde her yıl devam edecektir.

Programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, şehit ailesi annelerimizin, babalarımızın ellerinden, çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum” dedi.

Daha sonra Vali Aktaş, yemek masalarını gezerek, şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi. İstek ve taleplerini dinledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@