Nevşehir Doğa Koleji Müdürü Yılmaz’dan Miraç Kandili Mesajı

Nevşehir Doğa Koleji Kampüs Müdürü Sabahattin Yılmaz, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nevşehir 02.04.2019, 11:36
Nevşehir Doğa Koleji Müdürü Yılmaz’dan Miraç Kandili Mesajı
banner230

Mübarek Miraç Kandili'nin tüm İslam âlemine ve dünyaya barış ve huzur getirmesi temenni eden Nevşehir Doğa Koleji Kampüs Müdürü Sabahattin Yılmaz, “Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümlerin son bulması ve dünyaya barışın hakim olması temennilerimle Miraç Kandilimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Kandiller Manevi duyguların pekiştiği müstesna günlerdir.

Miraç Kandili gibi mübarek gün ve gecelerin manevi duyguların yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı maneviyat yüklü müstesna zamanlar olduğuna dikkat çeken Nevşehir Doğa Koleji Kampüs Müdürü Sabahattin Yılmaz, "Miraç, bir yükseliştir. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili Peygamberimizin gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi yolculuktur. Bütün dünyevi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye terakki ediştir. Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde dargınlıkları, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenme fırsatıdır.

Miracın özünde olan, her türlü kötülükten arınma, insanlığın faydasına değerler üretme, özveri, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere ulaşmak gibi ulvi duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyor, bu mümtaz gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@