Nevşehir Belediyespor’da hedef 2. Lig

Nevşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Av.Muhammed Feyzi Aygün, bu yıl yükseldikleri TFF 3. Lig’de bir yıllığına misafir olduklarını hedeflerinin çok uzun yıllardır özlemi çekilen 2. Lig olduğunu söyledi.

Nevşehir 13.07.2018, 08:33
Nevşehir Belediyespor’da hedef 2. Lig

Aygün yaptığı açıklamada; Nevşehir Belediyespor yönetimini devraldıkları günden bugüne kadar şampiyonluk yolunda güçlü bir kadro oluşturmak ve sezon sonunda hedefe ulaşmak amacıyla sıkı bir çalışma içerisine girdiklerini belirtti. Kulüp başkanı, futbol şube sorumlusu ve transfer komitesinin Nevşehirspor’a faydalı olacak oyuncular üzerinde çalışmaya devam ettiğini kaydeden Aygün; son yapılan yönetim kurulu toplantısında da önemli kararlar aldıklarını vurguladı.

ana kadar Kocaeli Birlikspor’dan Raif Uzuner, Darıca Gençlerbirliği’nden Doğancan Aynacı, Ankara Demirspor’dan Adem Sağlam, Van BŞB’den Onur Bilgin, Zonguldak Kömürspor’dan Uğur Durmuş, Karaköprü Belediyespor’dan Metehan Andaç Özlü, Fethiyespor’dan Bilal Gücüyetmez, Eskişehirspor’dan Muhammed Serdar Yazıcı, Tunç Murat Behram ve Hakan Doğan ile anlaşma sağladıklarını açıklayan Aygün, “Takımımızın eksik bölgelerine yapacağımız transferler ile ilgili görüşmelerimiz hız kesmeksizin sürüyor. Taraftarımızı heyecanlandıracak oyuncular ile de görüşme halindeyiz. Transfer yaparken takımımıza katacağımız futbolcuda incelediğimiz bir çok kriter var. Öncelikle tüm yönetim olarak düşüncemiz oyuncunun karakter ve kişilik anlamında Nevşehir Belediyespor’da oynamaya uygun olması, takım içinde ki birlik beraberliğe uyumlu olması, sezon sonu bizi şampiyonluk hedefine ulaştıracak kalitede olmasıdır. Bu özellikleri bünyesinde bulunduran oyuncular ile anlaşma sağlıyoruz ve sadece tek bir açıdan değil hem mental hem de fiziksel açıdan hem şehrimize ve hem de takımımıza uygun oyuncular ile takımımızı kuruyoruz. Ayrıca finansal açıdan da ince eleyip sık dokuyoruz. Nevşehir Belediyespor’un boşa harcanacak bir kuruşu dahi yoktur. Bunu bir an olsun aklımızdan çıkarmadan tüm adımlarımızı atıyoruz. Takımın geri kalanı için anlaşacağımız oyuncularda da aradığımız kriterler bunlar olacak ve takımımızı tamamladığımızda örnek futbolculardan kurulu kaliteli bir futbolcu topluluğuna sahip olmayı ümit ediyoruz. “ dedi.

Teknik Direktör olarak geçen sezon BAL Liginde takımı şampiyon yapan Cüneyt Tirkayi ile yeniden anlaşma sağladıklarını hatırlatan Aygün, bununla birlikte özverisi ve tecrübesiyle takıma çok şeyler katacağına inandıkları Tuncay Koçin ile de sportif direktör olarak anlaştıklarını kaydetti. Aygün: “Teknik heyetin geri kalanıyla ilgili halihazırda görüşmelerimiz sürüyor bu hafta içerisinde teknik heyetimiz tamamen hazır olacak. Transferlerimizi bitirdiğimizde basın ve taraftarında katılacağı ve takımımızı tanıtacağımız geniş katılımlı toplu bir imza töreni düzenleyeceğiz” diye konuştu.

İlk kamp tarihi olarak 16 Temmuz – 1 Ağustos tarihlerini belirlediklerini sözlerine ekleyen Aygün, takımın ilk kampını da Nevşehir’de yapacağını açıkladı.

Aygün: “13 Yıl aradan sonra çıktığımız TFF 3. Lig’de ki amacımız sadece bir yıllığına misafir kalmak ve çok uzun yıllardır özlemini çektiğimiz 2. Lige Nevşehirimizi kavuşturmak. Bu bağlamda yönetim kurulu olarak ara vermeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@