Nevşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu 3 Dalda İl Birincisi Oldu

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu( THOF) tarafından düzenlenen Kulüplerarası Nevşehir İl müsabakasında 2 kategoride birinciliği elde etti. Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu gençler kategorisinde de Nevşehir ikinciliğini kazandı.

Nevşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu 3 Dalda İl Birincisi Oldu
banner230

Çalışmalarını Halk Oyunları Topluluğu antrenörü Mehmet İzci nezaretinde gerçekleştiren Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor salonunda THOF tarafından düzenlenen Nevşehir İl birinciliğine yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde katıldı.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, büyükler de Stilize ve Geleneksel dalda Nevşehir il birinciliğini elde ederken, yıldızlar kategorisinde yine il birinciliğinin sahibi olurken, gençler kategorisinde de Nevşehir İl ikinciliğini kazandı.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları topluluğu yıldızlar ve büyükler kategorisinde THOF tarafından önümüzdeki günlerde tarihi ve yarışma merkezi belirlenecek şehirde gerçekleştirilecek grup yarışmalarında Nevşehir’i temsil edecekler.

.

.

.

.

.

YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273