Nevşehir 112 Acil Çağrı Merkezi Faaliyete Başladı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 112 Acil Çağrı Merkezi, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) ve İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü’nde (AFAD) incelemelerde bulunarak,

Nevşehir 112 Acil Çağrı Merkezi Faaliyete Başladı
banner230

Merkez İlçe 110 Yangın ihbar hatlarını karşılamaya başlayan Nevşehir 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek, personele kolaylıklar diledi.

Vali İlhami Aktaş,  ilerleyen süreçte, 156 Jandarma,  112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat,  177 Orman Yangın İhbar ve 122 Alo AFAD acil çağrı hizmetlerinin bu merkez ve tek numarada toplanacağını belirterek, bu durumun vatandaşlarımızın acil çağrı hizmetleri için tek bir numara kullanmalarını sağlayacağı ve gerektiğinde tüm kurumların aynı anda eşgüdüm içerisinde hızlı müdahale bulunmasını mümkün kılacağını belirtti.

Daha sonra İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’i ziyaret eden Vali Aktaş, Bilgisayar Kontrol Sistemi’ni inceledi ve Müdür Biçkin’ den, sistem ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İncelemelerinin ardından görevlilere çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü’nü (AFAD) ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, çalışmaları hakkında Müdür Vekili Kaman’dan bilgiler alarak, kolaylıklar diledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdür Vekili Kaman ise, ziyaretleri nedeniyle Vali Aktaş’a, teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE