Kapadokya Paşabağları’nda Antik Kent Konseri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından Antik Kent Konserleri kapsamında “Paşabağları” Ören Yeri’nde halk konseri verildi.

Nevşehir 18.07.2018, 11:35
Kapadokya Paşabağları’nda Antik Kent Konseri

Konsere; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Eşi Songül Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Guatemala Büyükelçisi Lars Henrik Pira Perez, Zambiya Büyükelçisi Joseph Chilengi, Malta Büyükelçisi Carmel Vassalo, Makedonya Büyükelçisi Zvanko Mucunski, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang, Japonya Büyükelçisi Akio Myajima, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmet Eltayeb El Kordofani, Filipinler Elçi Müsteşarı Enruqe Voltaire, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ve Eşi Azize Figen Erdinç, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve Eşi Secgin Artunay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ile sanatseverler, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Antik Kent Konseri, ‘Senfonik Türküler’ tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Vali Aktaş, Antik Kent Konserinin Nevşehir Kapadokya da düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasına ve konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@