Hava sıcaklıkları düşüyor

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması ve Ramazan Bayramında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Nevşehir 22.05.2020, 14:49
Hava sıcaklıkları düşüyor

NEVŞEHİR(MHA) Yurdumuz geçtiğimiz hafta kuzey Afrika dan gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kaldı. Sıcak hava dalgası boyunca bölgemizde sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyretti.  Yurdumuzun yarından itibaren sıcak havanın etkisini kaybederek (21.05.2020 Perşembe) ülkemizin kuzeybatısından başlayarak balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının bölgemizde hissedilir derecede (5-10 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışlı sistemin bölgemizde Cuma gününden itibaren gök gürültülü ve sağanak yağışlara neden olacağı ve  aynı gün rüzgarın güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği bekleniyor.

Ülkemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen sıcaklık değişimi, kuvvetli rüzgar ve yer yer görülecek kuvvetli yağışlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@