AK Parti İl Başkanı Yanar, Nevşehirli Vatandaşların Kadir Gecesini Kutladı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, mesajında “Mübarek Kadir Gecesinin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sağlık, huzur sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Nevşehir 19.05.2020, 15:01
AK Parti İl Başkanı Yanar, Nevşehirli Vatandaşların Kadir Gecesini Kutladı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Kadir Gecesi münasebeti ile bir mesaj yayımlayarak, “birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan'ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm İslam Âleminin ve Nevşehirli hemşerilerimizin Kadir Gecesi mübarek olsun" dedi.

11 ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını belirten Yanar’ın mesajı şöyle;
"İbadetle geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın sonuna yaklaşırken, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de bin aydan hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ni idrak etmenin huzurunu yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadetlerle idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Ramazan ayı rahmet, bereket, yardımlaşma ve dayanışmanın yükseldiği bir ay. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bugünlerde mübarek gecelerin önemi büyüktür. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekanda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin ve tüm ülkemizin ve Nevşehirli hemşehrilerimizin Kadir Gecesi'ni kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına ve yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.”

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@