NEVŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAHARIN GELMESİ İLE BİRLİKTE ANA CADDELERDEKİ REFÜJ VE KAVŞAKLARDA YAPILAN ÇALIŞMA İLE ŞEHİR ADETA ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜ. PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN SON OLARAK KAYSERİ CADDESİNDEKİ REFÜJ VE KAVŞAKLARA DİKTİĞİ BİNLERCE ÇİÇEK NEVŞEHİRLİLERE ADETA GELECEK GÜZEL GÜNLERİN MÜJDESİNİ VERİRKEN GÖRSEL BİR ŞÖLEN SUNUYOR.

Gazeteciler Türk gecesinde doyasıya eğlendi Gazeteciler Türk gecesinde doyasıya eğlendi

Nevşehir Belediyesi tarafından baharın gelmesi ile birlikte ana caddelerdeki refüj ve kavşaklarda yapılan çalışma ile şehir adeta çiçek bahçesine dönüştü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin son olarak Kayseri Caddesindeki refüj ve kavşaklara diktiği binlerce çiçek Nevşehirlilere adeta gelecek güzel günlerin müjdesini verirken görsel bir şölen sunuyor.

Geçtiğimiz yıl orta refüj, park, yeşil alanlar ve kavşaklarda yaptığı çalışmalarla kenti çiçek bahçesine çeviren Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, refüj ve kavşaklarda çiçek ve bitki ekimi ile peyzaj çalışmalarına bu yılda hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak Valilik Kavşağı ile Hasan Emmi Türbesi Kavşağı arasındaki Kayseri Caddesi’nde hummalı bir çalışma gerçekleştiren belediye ekipleri, gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarında orta refüj ve kavşaklara çeşitli süs bitkilerinin yanı sıra binlerce çiçek dikimi gerçekleştirdi. Rengarenk çiçekler orta refüj ve kavşaklarda estetik peyzaj projeleriyle Nevşehirlilere baharı müjdelerken, caddeyi muhteşem bir güzelliğe kavuşturdu.

Yeni ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığı caddedeki refüjlere ayrıca otomatik damlama sulama sistemleri de döşendi.