Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Emek Mahallesi’ndeki Damat İbrahim Paşa Bulvarında altyapı çalışmalarına başlanıldı. İçme suyu ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenerek yağmur suyu hattı döşenecek olan bulvarda sökülen parke taşların yerine sıcak asfalt serilecek.

Nevşehir Belediyesi, vatandaşları daha sağlıklı içme suyu ile buluşturma, şehri sağlam bir altyapıya kavuşturma ve şehir içinde konforlu bir ulaşım ağı sağlamak amacıyla başlattığı altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Nevşehir Belediyesi tarihinin en büyük iki ihalesini gerçekleştirerek şehrin altyapısı ve üst yapı için yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırım yapmaya hazırlanan Nevşehir Belediyesi, aynı anda şehrin dört farklı noktasında altyapı için çalışıyor.

Başkan Savran’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Başkan Savran’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın göreve başlamasının birinci yıl dönümünde startını verdiği 2. büyük altyapı hamlesi ile birlikte daha önce Emek Mahallesi’ndeki Emlak Konutları önü, Diriliş Meydanı ve Kasaplar Çarşısı’nda altyapı çalışmalarına başlayan belediye ekipleri, bu akşamda Diriliş Meydanı ile İtfaiye Müdürlüğü arasındaki Damat İbrahim Paşa Bulvarında mesaiye başladı.

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın yaptığı incelemelerin ardından Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, trafiğe kapatılan bulvardaki mevcut parke taşların sökümüne başladı.

Gece boyunca çalışmalarını sürdürerek başka bir bölgede kullanılmak üzere parke taşları sökecek olan belediye ekipleri, sabah erken saatlerden itibaren bulvarın altyapısının değişimi için çalışmalara başlayacak.