AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar; “İslamiyet'in dünyaya duyurulması ve insanlığa tebliğ edilmesini sağlayan âlemlere rahmet sevgili Peygamberimizin doğum yıl dönümü nedeniyle kutlanan Mevlid Kandilinin tüm İslam âlemine, insanlığa, barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Görüşüldü KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Görüşüldü

Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (A.S.) Müslümanlar ve bütün insanlık için, her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürdüğünü, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktardığını ifade eden Yanar, Hz. Peygamber’in, yaşayışı, hadisi şerifleri ve sünnetleri sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başladığını söyledi.

Yarın idrak edilecek olan Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesajı yayımlayan AK Parti İl Başkanı Yanar, şu ifadelere yer verdi:

"Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz 'in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil'ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta, ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah'tan diliyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O'na iman etmenin, O'nun ümmeti olmanın ve O'nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili'nin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim."