İnsan onurunu, vicdanını, kamu yararını gözeterek üstün gayretle çalışan değerli basın mensuplarımız, evrensel bir mesleği onurlu bir şekilde icra etmektedirler. Basın özgürlüğünün yanı sıra, kamunun bilgi edinme hakkının da yılmaz savunucu olan gazetecilerimizi bir kez daha kutluyorum.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde ve sonrasında büyük bir basiret gösteren yerli ve millî basınımızı; bu olayda büyük bir vatanseverlik göstererek vatandaşlarımızın haber alma hakkını fedakârca sağladıkları için kutluyorum ve teşekkürleri bir borç biliyorum. Eşsiz güzelliklerin diyarı Nevşehir’imizin değerlerini dünyaya servis eden Nevşehir'imizin güzide gazetecilerine ve basın mensuplarımıza; Barış Pınarı Harekatı’mızı en etkili ve doğru bir şekilde dünya kamuoyuna anlatan fedakâr gazetecilerimize de şahsım ve milletimiz adına şükranlarımı, minnetlerimi sunuyorum.

Valimiz İnci Sezer Becel Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi Valimiz İnci Sezer Becel Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimiz Nevşehir'deki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda gece gündüz demeden emek harcayarak; ilimizin ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alan, tüm kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, saygılarımı, selamlarımı ve muhabbetlerimi sunarım.
 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK Parti Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi