25 milyon TL'lik Süper Loto İçin Tahminler

9 haftadır devren Süper Loto da ikremiye tutarının 25 milyon TL yi geçmesi bekleniyor. Tarihinin en yüksek ikramiyesini verecek olan Süper Loto için tahminler ve ipuçları haberimizde

Genel 13.04.2017, 08:23 13.04.2017, 08:23
25 milyon TL'lik Süper Loto İçin Tahminler

9 haftadır devren Süper Loto da ikremiye tutarının 25 milyon TL yi geçmesi bekleniyor. Tarihinin en yüksek ikramiyesini verecek olan Süper Loto için tahminler ve ipuçları haberimizde.

ŞANSLI SAYILAR

Süper Lotoda En Çok Çıkan Sayılar 2016 arasında 35, 13, 1, 37, 45, 31, 17 ve 12 sayıları gelmektedir. Tekli rakamların dışında ikili kombinasyonlarda en çok çıkan sayılar;
·        35 ve 45 rakamları toplamda 13 kez,
·        9 ve 35 rakamları toplamda 11 kez,
·        20 ve 49 rakamları toplamda 11 kez,
·        31 ve 34 rakamları ise toplamda 10 kez çıkarak oyuncularına ikramiye kazandırmıştır.

Süper Loto üçlü kombinasyonlara en çok çıkan sayılar;
·        21, 22 ve 54 rakamları toplamda 4 kez,
·        15, 17 ve 37 rakamları toplamda 4 kez,
·        4, 28 ve 54 rakamları ise toplamda yine 4 kez bir arada çıkarak şanslı sayılar arasında yer almıştır.

Süper Loto'da en çok hangi rakamlar çıkıyor?
1.     35 sayısı 72 defa isabet etmiştir
2.     13 sayısı 63 defa isabet etmiştir
3.     37 sayısı 61 defa isabet etmiştir
4.     45 sayısı 60 defa isabet etmiştir
5.     1 sayısı 59 defa isabet etmiştir

6.     33 sayısı 55 defa isabet etmiştir

Süper loto oldukça uzun bir zamandır oynanıyor. Yaklaşık 400 haftadır oynana oyunda 35 rakamının oldukça şanslı olduğunu görmemek içten değil. Aşağıdaki istatistikte ise en az çıkan rakamlar yer alıyor.

Süper Loto'da en az hangi rakamlar çıkıyor?
1.     53 sayısı 34 defa isabet etmiştir
2.     52 sayısı 35 defa isabet etmiştir
3.     3 sayısı 36 defa isabet etmiştir
4.     27 sayısı 36 defa isabet etmiştir
5.     42 sayısı 36 defa isabet etmiştir
6.     6 sayısı 37 defa isabet etmiştir

Süper loto tutturması en zor olasılığa sahip fakat en çok ikramiyeyi veren şans oyunlarından biridir. Özellikle haftalar boyu yaptığı devirler ile biriken para dudak uçuklatan cinsten bol sıfırlı hanelere ulaşmaktadır. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak haberimizde sizin için süper loto sayı seçme stratejisi hakkında bazı bilgiler edindik. Bu bilgileri sizle paylaşmadan önce süper loto nasıl oynanır sorusunu daha önce oynamayanlar için cevaplandıralım. Bu getirisi yüksek şans oyununu dilerseniz yetkilere bayilere gidip makineye oynattırabilir ve sadece şansınıza güvenebilirsiniz. Lakin uğurlu rakamlarınız ve ya sevdiğiniz rakamlar var ise siz de gidip istediğiniz kolon sayısı kadar şans elde edebilirsiniz. Büyük ikramiyeyi kazanmak için elli dört rakam arasından altı adet rakamı doğru tutturmanız gerekmektedir. Eğer altı rakamı o hafta kimse tutturamaz ise ikramiye bir sonraki haftaya devredecek ve milyon liranın üstüne bile çıkabilecektir. Onun dışında küçük ikramiye gruplarından birini kazanmak için:
-         54 üzerinden 3 sayıyı tutturmanız
-         54 üzerinden 4 sayıyı tutturmanız
-         54 üzerinden 5 sayıyı tutturmanız gerekmektedir.

Bunun altında tutturduğunuz rakam âdetinin size parasal olarak hiçbir katkısı olmayacaktır. Süper loto diğer şans oyunlarından daha sonra ortaya çıkmış ve sayısal lotonun bir üst versiyonu diyebileceğimiz bir sisteme sahiptir. Getirisi de fazla olduğundan süper loto sayı seçme stratejisi hakkında birçok söylem duyulmakta ve mitler oluşmaktadır.
Öncelikle siz sevgili okuyucularımız uyarmak isteriz ki süper loto sayı seçme stratejisi aslında bir varsayıma dayanmakta olup hiçbir şekilde kesinliği yoktur. Olayın tamamen olasılık ve teorik matematik üzerine dayalı olduğunu unutmamalı ve yapacağımız her sistemin sadece kazanma şansımızı çok küçük bir yüzde ile arttıracağını unutmamalıyız. Yapacağınız en iyi strateji güvenilir bir kaynaktan geçmiş yıllarda en fazla çıkan, en sık çıkan sayılara bakıp tahmin yürütmek olacaktır ki bu da bizi kumarbazın yanılgısı teorisine hapsetmiş olur. Beş rakamının on kez art arda çıkmasını bir kez daha çıkabilir olarak yorumlayabildiğiniz gibi zaten çok çıkmış bu hafta kesin çıkmaz şeklinde de yorumlayabilirsiniz. İşin özüne bakar ise beş sayısı yirmi hafta boyunca üst üste de çıkabilir hatta yirmi beş hafta boyunca izini de kaybettirebilir. Tüm bunlar olasılıklar dâhilindedir. Süper loto sayı seçme stratejisi büyük ikramiyeden çok küçük ikramiye gruplarında etkili olduğu gibi bu stratejiyi uygulayabilmek için yapacağınız kupon miktarının çokluğu sizi daha da zarara sokabilir. Lakin bu stratejilere bir göz gezdirmekte zarar yoktur. En azından sayıların istatistiği hakkında bilgi alabilir ve uğurlu ya da sevdiğiniz rakamların ne sıklıkla çıktığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca internette bulunan süper loto simülasyonlarını deneyip oynayacağınız biletin tutma oranı hakkında tahmini bir bilgi bile alabilirsiniz.

TAHMİNLERİNİZİ YORUMLARA YAZABİLİRSİNİZ

Yorumlar (3)
ufuk 4 yıl önce
oynamayın.
Halil 4 yıl önce
Benim tahminim...
12-24-25-41-47-51
Zalım 4 yıl önce
07-11-23-36-51-55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@