BEÜ’de İşletme Ve İktisat Alanlarında Lisansüstü Eğitim Almak İsteyenlere Müjde

Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ve İktisat Tezsiz Yüksek Lisans Alanlarına 30 Kişilik Kontenjan Açıldı. İşletme Ve İktisat Uzaktan Eğitim Programlarına Öğrenci Alınmasına İlişkin Karar Yök Tarafından Onaylandı.

BEÜ’de İşletme Ve İktisat Alanlarında Lisansüstü Eğitim Almak İsteyenlere Müjde
banner230
Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ve İktisat Tezsiz Yüksek Lisans alanlarına 30 kişilik kontenjan açıldı. İşletme ve İktisat uzaktan eğitim programlarına öğrenci alınmasına ilişkin karar YÖK tarafından onaylandı.
BEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü 16 tezli-tezsiz yüksek lisans programı, ve dört doktora programıyla akademik kariyer yapmak ve kendini geliştirmek isteyenlere önemli fırsatlar sağlıyor. BEÜ Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri enstitüleri uzaktan eğitim almak isteyenlere çok çeşitli imkanlar sağlıyor. Yeni açılan İşletme ve İktisat alanlarıyla toplamda sekiz alanda tezsiz yüksek lisans eğitimi vererek hem kendi öğrenci ve personeline hem de kariyer yapmak isteyen herkese kapılarını açıyor.
Tezsiz Yüksek Lisans programlarında da örgün programlarda olduğu gibi öğrenci merkezli çalıştıklarını söyleyen Özer: “Uzaktan eğitim son zamanlarda hem ülkemizde hem de tüm dünyada özellikle yoğun iş hayatına sahip bireylerin akademik kariyerlerine destek vermek amacıyla sıklıkla tercih edilen bir eğitim modeli. Bu sistemde öğrenci kendi başına bırakılmaktan ziyade online ve gerekirse birebir derslere katılarak eğitimini tamamlıyor. Biz de üniversite olarak uzaktan eğitim programları, tezsiz yüksek lisans programlarındaki çeşitliliği artırarak bu alandaki açıkları kapatmayı hedefliyoruz. Son olarak bünyemize katılan Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ve İktisat Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Programlarını açtık. 2016-2017 akademik yılında bu bölümler otuz öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak ve her yıl iki dönem aynı sayıda öğrenci alarak faaliyetlerine devam edecek. Programın açılmasında emeği geçen başta Sosyal Bilimler Enstitüsü eski Müdürü Prof. Dr. Yasemin Köse’ye ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunuyor, başarılar diliyorum.” dedi.
YORUM EKLE