Akdağmadeni İlçesinde Sodes Toplantısı Yapıldı

Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Kalkınma Bakanlığına sunulan “Yarınlara Umutla Bakıyoruz” adlı SODES projesi kabul edildi.Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kabul edilen SODES Projesinin...

YOZGAT 26.10.2015, 16:18
Akdağmadeni İlçesinde Sodes Toplantısı Yapıldı
banner230
Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Kalkınma Bakanlığına sunulan “Yarınlara Umutla Bakıyoruz” adlı SODES projesi kabul edildi.
Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kabul edilen SODES Projesinin detaylarını görüşmek üzere Öğretmen Evi Konferans Salonunda bir toplantı düzenledi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ömer Özdemir Başkanlığındaki toplantıya Okul Müdürleri katıldı. Yozgat’ın en önemli sorularından birinin göç ve istihdam sorunu olduğunu belirten Özdemir, “ Eğitim Konusunda Türkiye ortalamasının oldukça altında kalan Yozgat ili, OECD sınıflandırma Sistemine göre, baskın kırsal statüsüne girmektedir. Bu nedenle şehirde, yaşam kalitesinin iyileştirilmesi öncelikle olarak ele alınmalıdır. Yozgat, sosyal açıdan da hem bölgede hem de Ülke genelinde zayıf bir konumdadır. Özellikle Yozgat’ta sosyal ve kültürel altyapıyla birlikte, düzenlenen sosyo-kültürel faaliyetler geliştirilmeye ihtiyaç duymaktadır. Örneğin, iller arasında sinema salon sayısı açısından Yozgat oldukça gerilerdedir. Öte yandan, Türkiye’nin şehirleri sürdürülebilirlik araştırılması’na göre Yozgat sosyal performansına göre 60. sırada yer almaktadır” dedi.
Sosyal performans kapsamında kültür/sanat kategorisinde detayında inceleme
yapıldığında, Yozgat’ın 72’inci sırada yer aldığı ifade eden Özdemir, “Akdağmadeni ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ilçe merkezi ve köylerinde örgün eğitimlerini sürdüren madde bağımlılığı Kullanma riski taşıyan öğrenciler ile ilçe merkezinde 5 lisenin pansiyon öğrencileri ve ekonomik ,coğrafi ve sosyal olarak dezavantajlı diğer öğrenciler,proje kapsamında hafta içi ve hafta sonlarında düzenlenecek sosyal faaliyetler ve etkinlikler çerçevesinde bir araya getirilecektir . Böylelikle 3 farklı çevreden gelen ve örgün eğitime dahil olan Akdağmadeni İlçe sınırları içerisinde ikamet örgenciler arasında sosyal etkileşim gerçekleşecek, sosyal hayata daha fazla dahil olabilecekler ve toplumsal kaynaşma ve bütünleşme süreçlerine ciddi ve olumlu katkı sağlamış olacak ve yaşam kalitelerin attırılmasına katkı sağlamış olacaktır” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:30
Güneş 06:52
Öğle 12:30
İkindi 15:30
Akşam 17:59
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@