Akdağmadeni İlçesinde Lise Öğrencilerine “İrade Eğitimi” Semineri Verildi

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yozgat Merkez ve ilçelerin de lise ve dengi okullarına ait öğrenci yurtlarında “irade eğitimi” adlı seminerler veriliyor.Akdağmadeni ilçesinde de düzenlenen seminere konuşmacı...

Akdağmadeni İlçesinde Lise Öğrencilerine “İrade Eğitimi” Semineri Verildi
banner230
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yozgat Merkez ve ilçelerin de lise ve dengi okullarına ait öğrenci yurtlarında “irade eğitimi” adlı seminerler veriliyor.
Akdağmadeni ilçesinde de düzenlenen seminere konuşmacı olarak Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Necati Coşkun tarafından “irade eğitimi” seminer verildi. Coşkun, zararlı şeylerden uzak durmak, faydalı şeyleri yapmak için iradenin farkına varılması gerektiğini belirterek, “Kas gücü gibi iradede eğitim egzersiz yoluyla güçlendirilebilir. Günümüzün en büyük sıkıntısı insanlar kötülüğü bilerek yapıyorlar. Duygularına hakim olamıyorlar, zevk tuzaklarına düşüyorlar. Bunun için irade eğitimine ihtiyaç var. Zevk ertelemek hareketlerimize sınır koymak ve hedef belirlemek önemli bir yer tutmaktadır. Öğrencilerimize uyuşturucu ve madde bağımlılığı konularda bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimiz fayda ve zarar konularını bilmeleri bizim en büyük gayemizdir” dedi.
YORUM EKLE