Ato Borç Sorgulama

Ato borç sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Borcunuz le ilgili sistemden kolayca bilgi edinebilirsiniz.

Yararlı Bilgiler 27.08.2016, 06:26
Ato Borç Sorgulama
Ato borç sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Borcunuz le ilgili sistemden kolayca bilgi edinebilirsiniz. Ankara Ticaret Odası üyesi olan kurumlar direkt sistem üzerinden bilgi alabilme ayrıcalığına sahiptir. Tabi kişisel ve tüzel birtakım bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Sistem gayet basittir. Yılların verdiği tecrübe burada da kendini göstermektedir.
Ato ve Ato Borçları
Ato, açılım olarak Ankara Ticaret Odası olarak geçmektedir. Ato Borç sorgulama konusunda gerekli takipleri yapmalısınız. Bu borçlar;
  • Aidat borcu
  • Belge siparişi
  • Af taksit ödeme
İşlemleri olabilir. Borcunuz ne olursa olsun Ankara Ticaret Odası size kolay bir sistem sunmaktadır. Direkt arama motoruna anahtar kelimeleri yazarak bile siteye erişim sağlayabilirsiniz. Ticaret odasına o bölgede hizmet veren ticari kuruluşlar üye olur. Ankara’da bulunan ticari işlemler ve hareketler bu kurum sayesinde takip edilmektedir. Kurum mayıs 1923’te kurulmuştur. Ankara esnafını destekleyen bir kuruluştur. Çok eski bir kurum olduğu için sistemli bir şekilde çalışmaktadır.
Ato Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
Ato borç sorgulama işlemi konusunda internetten bilgi alma şansınız vardır. eskiden bu tür işlemler için internetten bilgi almak çok zorken, bugün dakikalar içerisinde işlemlerinizi yapabilir, borçlarınızı sorgulayabilir, hatta borçlarınızı dakikalar içerisinde ödeyebilirsiniz. Borçlarınızı öğrenmek için takip etmeniz gereken işlemler şöyledir:
  • Öncelikle Ankara Ticaret Odası resmi web sitesine giriş yapmalısınız.
  • Site borç sorgulama konusunda size bir sayfa açacaktır. E- tahsilat diye görebilirsiniz.
  • Açılan sayfaya TC kimlik numaranız, GSM numaranız, ticaret sicil numaranız, firma vergi numaranız ve doğrulama kodunu girmelisiniz. Bilgilerinizin doğru olması şarttır.
  • Devlete ait herhangi bir borcunuzu aynı zamanda e-devlet üzerinden de rahatlıkla bu yukarıdaki bilgilere ihtiyaç duymadan öğrenebilirsiniz.
Eğer bir ticari işleminiz varsa Ankara Ticaret Odası üzerinden rahatlıkla takip edebilir ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Zaten sistemi doğru bir şekilde takip etmeniz önemlidir. Eğer Ankara Ticaret Odası ile bir bağlantınız var ise, sistemdeki bilgileri, güncellemeleri ve haberleri takip etmeniz gereklidir. Ankara Ticaret Odası’nın sistemi oldukça pratiktir.
İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte bu tür ödemeleri takip etmek bir hayli kolaylaşmıştır. Ankara Ticaret Odası ödemeleri de bunlardan biridir. Sadece gerekli bilgilendirmeleri iyice okumalı ve bilgileri sisteme doğru girmelisiniz. Daha sonrasında isterseniz ödemelerinizi bile rahatça yapabilirsiniz. Bu kuşkusuz büyük bir kolaylık. İlgili kişi iseniz, borçlarınızı öğrenmek ve ödemek için siteyi incelemeyi unutmayın.
 
Yorumlar (2)
ilknür ülkeroğlu 3 yıl önce
borç sorgulama
kenan 6 ay önce
.kurban ibadetini önemi ne

Gelişmelerden Haberdar Olun

@