Tokat Tanıtımı İçin Yeni Bir Adım

Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, Tokat’ta birçok önemli merkeze broşür, harita ve tanıtım kitapçıklarından oluşan stantlar kurduklarını söyledi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından şehrin tarihi ve doğal...

Tokat Tanıtımı İçin Yeni Bir Adım
banner230
Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, Tokat’ta birçok önemli merkeze broşür, harita ve tanıtım kitapçıklarından oluşan stantlar kurduklarını söyledi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından şehrin tarihi ve doğal güzelliklerine dikkat çekecek olan tanıtım materyalleriyle turizme olan ilginin canlı tutulması ve daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor. Bu kapsamda materyallerin kullanım alanı sadece fuar, festival ve tanıtım haftalarıyla sınırlı bırakılmayacak bir uygulama hayata geçirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz tarafından yapılan yeni bir uygulamayla Tokat’ta birçok önemli merkeze stantlar kuruldu. Akyüz, Tokat Havalimanı başta olmak üzere oteller ve Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, Kültür Evi, Arastalı Bedesten ve Etnografya Müzesi’ne (Tokat Müzesi) kurulan bu stantların şehre gelen ziyaretçilere kolaylık sağlayacağını ve şehrin geniş kitlelere tanıtma imkanı bulacağını kaydetti.
2016 yılı içerisinde turizmin canlanması ve kültürel aktarımların gerçekleşmesi için yeni adımların devam edeceğini belirten Akyüz, ’Tokat’a Gitmek Gerek’ projesi kapsamında İl Özel İdaresi bütçesi imkanlarıyla yapılacak olan web tasarımı ve dijital kitap uygulamaları gibi birçok yeni uygulamanın projelendirildiğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE