Çerkezköy’de anaokulu için yer teslimi yapıldı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu’nun bahçesinde Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SEG firması arasında 16 Mart 2016 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde...

TEKİRDAĞ 27.07.2016, 18:09
Çerkezköy’de anaokulu için yer teslimi yapıldı
banner230
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu’nun bahçesinde Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SEG firması arasında 16 Mart 2016 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde 6 derslikli, 12 şubeli anasınıfı yapılması için yer teslimi yapıldı.
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, SEG Boya Kimya Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa Gürdal Adal, Saim Buyruk ve yüklenici firma adına Emre Ferah katıldı.
Hayırseverlere eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Kaymakam Metin Kubilay, “Anasınıfı eğitimi alan öğrencilerin zihinsel, bilişsel ve motor becerilerinin geliştirilmesi, ilkokula hazırlık yapılması bakımından okul öncesi eğitim alamamış öğrencilere göre çok daha iyi noktada olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle ilçemiz Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu bahçesinde yapılacak olan 6 derslikli Anasınıfının, eğitim bölgesi için çok önemli bir kazanım olacağı ve bölgedeki tüm okul öncesi çağındaki öğrencilerin eğitimini tamamlayıp ilkokula başlayacak fiziksel imkanlar hazırlanmış olacaktır. Yapılacak olan Anasınıfı ile 240 öğrencinin okul öncesi eğitime katılımı sağlanacak olup, İlçemizin okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 100 olması yolunda çok önemli bir mesafe alınmış olacaktır” dedi.
Yapılacak anaokulunun 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını da belirten Kaymakam Kubilay, tüm katılımcılara teşekkür ederek, toplantıyı sonlandırdı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@