Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Erkeklere Meydan Okudu

Şırnak İl birincisi olarak bölge müsabakalarına katılmaya hak kazanan Silopi Koç Ortaokulu Kız Futbol Takımı, erkek futbol takımlarına meydan okudu. Futbolun sadece erkekler tarafından oynanmadığını belirten yıldız kızlar, "Erkeklere...

Spor 14.04.2015, 13:09
Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Erkeklere Meydan Okudu
banner230
Şırnak İl birincisi olarak bölge müsabakalarına katılmaya hak kazanan Silopi Koç Ortaokulu Kız Futbol Takımı, erkek futbol takımlarına meydan okudu. Futbolun sadece erkekler tarafından oynanmadığını belirten yıldız kızlar, "Erkeklere taş çıkartacağız" meydan okudu.
Yıldız kızlar futbol bölge şampiyonası 18-19 Nisan tarihlerinde Adıyaman’da başlıyor. Şırnak ilini temsil edecek olan Silopi Koç Ortaokulu Kız Futbol Takımı, Türkiye Şampiyonası hedefi ile maçlara hazırlanıyor.
Adıyaman’da yapılacak olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge şampiyonası için çalışmalarını sürdüren yıldız kızlar, hedeflerinin büyük olduğunu söyledi. Okul bahçesinde beden eğitimi öğretmeni Musa Yıldırım yönetiminde antrenman yapan sporcular, "Futbol sadece erkeklerin oynadığı bir spor dalı değildir. Kızlar da futbol oynar" diyerek erkek futbol takımlarına meydan okudu.
Koç Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olan ve yıldız kızlar futbol takımını çalıştıran antrenör Musa Yıldırım, "Koç Ortaokulu adına yıldız kız futbol takımı olarak çalışmalarımıza 4 ay önce başladık. Kısa bir süre önce önce Silopi ilçe birincisi daha sonra Şırnak il birincisi olduk. Hedefimiz bölge yarışmalarında birinci olarak Türkiye finallerine katılmak. Kız öğrencilerimiz çok yetenekli ve azimli. Onlara güveniyorum. İnşallah başarılı olup Şırnak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.
"ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTACAĞIZ"
Hedeflerinin büyük olduğunu belirten takım oyuncularından Evin Sünnetekin, "Biz Silopi Koç Ortaokulu olarak Şırnak il birincisi olduk. Hedefimiz önce bölge şampiyonası daha sonra ise Türkiye finallerine katılmak. Futbolu sadece erkekler değil, kızlar da oynar. Erkeklere taş çıkartacağız" diye konuştu.
Kız futbol takımı oyuncularından Yasemin Holat ise, Şırnak il birincisi olduklarını hatırlatarak, "Hedefimiz Şırnak ilini en iyi şekilde temsil ederek şampiyon olmak" şeklinde konuştu.
Koç Ortaokulu Müdürü Nurettin Kaden de, sporcularının çok azimli ve başarılı olduklarını vurgulayarak, "Onlara güvenim tam. Kızlarımızın başarılı olması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. İnanıyorum ki kızlarımız önce bölge şampiyonu olacak, daha sonra Türkiye finallerinde yarışacaklardır" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@