banner271

Üniversiteler Arası Türkiye Judo Şampiyonası Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Judo Şampiyonası başladı.KBÜ Mustafa Gökçen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya 52 üniversiteden 250’ye yakın sporcu...

Üniversiteler Arası Türkiye Judo Şampiyonası Başladı
banner230
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Judo Şampiyonası başladı.
KBÜ Mustafa Gökçen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya 52 üniversiteden 250’ye yakın sporcu katıldı.
Federasyon Temsilcisi, KBÜ Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Temel Çakıroğlu, "Judo, dünyanın bütün ülkeleri tarafından yapılan yaygın spor dallarından biridir. 1964 yılında bu spor olimpik oldu. Bu vesile ile de judo bütün dünyada yarışmaları yapılan spor dalıdır. Judo UNICEF’in çocuklara armağan ettiği bir spor dalıdır. Bu kıymetli sporu yapmanın kendi adıma onur ve gururunu yaşıyorum” dedi.
Yarışmanın ilk günkü mücadelesinde erkeklerde 60 kiloda Bilal Aydın (Gaziantep Üniversitesi) birinci, Ferdi Altın (Balıkesir Üniversitesi) ikinci, Osman Turgut (Kocaeli Üniversitesi) ve Muhammed Emin Güneş (Karabük Üniversitesi) üçüncü oldu.
Erkeklerde 66 kiloda birinciliği Murat Doğan (Gaziantep Üniversitesi) , ikinciliği Abdüllatif Topuz (Ondokuz Mayıs Üniversitesi), üçüncülüğü ise Şahin Biçer (Uludağ Üniversitesi) ve Halilcan Can Demir (Ahi Evran Üniversitesi) elde etti. Erkeklerde 73 kiloda ise Sinan Yıldız (Uludağ Üniversitesi) birinci, Denizhan Çalışkan (Ordu Üniversitesi) ikinci, Adem Ünceli (Ondokuz Mayıs Üniversitesi) ve Çağrı Yılmaz (Bülent Ecevit Üniversitesi) üçüncü oldu.
Müsabakalar yarın oynanacak mücadelelerle devam edecektir.
YORUM EKLE