Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri Kuşadası’nda Devam Ediyor

Kuşadası’nda düzenlenen 10. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde ikinci gün başladı.Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan seminerin bugünkü ilk eğitimde Fenerbahçe Kadın Takım Başantrenörü...

Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri Kuşadası’nda Devam Ediyor
banner230
Kuşadası’nda düzenlenen 10. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde ikinci gün başladı.
Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan seminerin bugünkü ilk eğitimde Fenerbahçe Kadın Takım Başantrenörü George Dikeoulakos, uzun oyuncu çalışmaları üzerine eğitim verdi. Eğitimde Dikeoulakos, uzun oyuncu seçimindeki kriterlerden, seçilen oyuncunun gelişim sürecinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgilerini paylaştı.
Özellikle oyuncunun mental açıdan kendisini rahat hissetmesi için ne gibi önemler alınması gerektiğini de belirten Dikeoulakos, son bölümde ise fiziksel kuvveti korumayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Günün ikinci eğitiminde Brose Baskets Bamberg Başantrenörü Andrea Trinchieri, alan savunmasına karşı hücum ve savunmada uyum üzerine bilgiler verdi. Trinchieri, alan savunmasına karşı sahaya iyi yerleşme, hücumda doğru pozisyon alma ve çembere doğru pozisyonda gitme yönünde teknikler gösterdi. İtalyan antrenör ayrıca, her zaman oyuncuların doğru kararı çabuk vermeleri gerektiğini, aksi durumda topu çembere atamadan hücum şansını kaybedeceklerini belirtti.
YORUM EKLE