Trabzonspor Taraftarları 128 Haftadır Şike Eyleminde

Bursa’da, 2010-2011 sezonunda şampiyonluğun Trabzonspor’un hakkı olduğunu savunan Türkiye Fair Play Platformu üyeleri, 128 haftadır sessiz eylem yapıyor.Her hafta cumartesi günleri öğleden sonra Kent Meydanı’nda toplanan 10 kişilik gönüllü...

Trabzonspor Taraftarları 128 Haftadır Şike Eyleminde
banner230
Bursa’da, 2010-2011 sezonunda şampiyonluğun Trabzonspor’un hakkı olduğunu savunan Türkiye Fair Play Platformu üyeleri, 128 haftadır sessiz eylem yapıyor.
Her hafta cumartesi günleri öğleden sonra Kent Meydanı’nda toplanan 10 kişilik gönüllü taraftarlar, "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun" pankartı asarak tepkilerini dile getiriyor. Platform üyeleri ellerinden alınan şampiyonlukları geri verilene kadar her hafta eylemlerine devam edeceklerini belirtti.
Platform üyesi Kazım Gündoğan, "2010-2011 sezonunda yapılan şikenin bütün dünya mahkemelerince onaylanmış olmasına rağmen ülkemizde cezalandırılmasını bekliyoruz. Maalesef Türkiye’de kendileri hiçbir ceza almadılar ve pervasızca ortada geziyorlar. Kanunların yerini getirilmesini beklemiyoruz. 128. haftada da eylemimizi sürdürüyoruz. Adalet için eylem yapıyoruz. Sessiz eylem yapıyoruz kimsenin hakkına tecavüz etmeden kendi hakkımızı korumaya çalışıyoruz. Bu eylemimiz Trabzonspor’un şampiyonluğu geri verilene kadar devam edecek" dedi.
YORUM EKLE