Sivas'ta 5 taraftara spor seyrinden men cezası

- Sivas Emniyet Müdürlüğü, Demir-Grup Sivasspor ile Galatasaray arasında oynanan müsabakada güvenlik kameralarıyla tespit ettiği 5 taraftara spor seyrinden men cezası uyguladı

Sivas'ta 5 taraftara spor seyrinden men cezası
banner230

SİVAS (AA) - Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor taraftarı 5 kişiye, katıldıkları karşılaşmada Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunu ihlal eden davranışlarda bulundukları iddiasıyla seyirden men cezası verildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Demir Grup Sivasspor'un Süper Lig'de, Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda oynadığı Galatasaray maçında meşale yakan M.Ö'ye (25), oyun alanına su şişesi atan N.A'ya (30), vuvuzela çalan A.T.Ç. (32) ile R.A.'ya (40) ve hakaretten dolayı B.Ç'ye (22) spor seyrinden men cezası uygulandı.

Ayrıca kimlik bilgileri belirlenen 3 şahıs ve kimlik tespit çalışmaları devam eden 2 şahıs hakkında da tahkikatın devam ettiği belirtildi.

Yeni 4 Eylül Stadyumu içerisinde ve çevresinde çekim yapan yüksek çözünürlükte 576 kamera bulunduğu belirtilen açıklamada, bu kameralar ile stadyumda yapılan tüm faaliyetlerin anlık olarak veya gerektiğinde müsabaka sonrası izlendiği ve suç işleyenlerin kimlik tespitleri yapılarak haklarında adli ve idari işlem yapıldığı uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273