Milli güreşçinin gözü Avrupa şampiyonluğunda

SİVAS (AA) - Uluslararası Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonlar Turnuvası'nda şampiyon olan güreşçi Muhittin Sarıçiçek, gözünü Roma'da düzenlenecek Gençler Grekoromen Avrupa Şampiyonası'nda zirveye dikti. İstanbul'da düzenlenen...

Milli güreşçinin gözü Avrupa şampiyonluğunda
banner230

SİVAS (AA) - Uluslararası Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonlar Turnuvası'nda şampiyon olan güreşçi Muhittin Sarıçiçek, gözünü Roma'da düzenlenecek Gençler Grekoromen Avrupa Şampiyonası'nda zirveye dikti.

İstanbul'da düzenlenen turnuvada şampiyon olan Zara Belediye Güreş Spor Kulübünün sporcusu Muhittin Sarıçiçek ve antrenörü Sebahattin Kadir Ateş, Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala'yı makamında ziyaret etti.

Pala, şampiyon güreşçiyi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Elde ettiği başarı ile güreşçimizin 1-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında Roma'da yapılacak Gençler Grekoromen Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi temsil edecek olması bizleri gururlandırmıştır. Güreşçimizin Avrupa Şampiyonası'nda ülkemize madalya kazandıracağına inancımız tamdır. Ülkemiz bir Avrupa şampiyonu daha kazanacaktır. Kulüp yöneticilerimizi, hocalarımızı ve sporcumuzu tebrik ediyorum." dedi.

Milli güreşçi Sarıçiçek de desteklerinden dolayı Pala'ya teşekkür ederek, Roma'da yapılacak müsabakalarda Türkiye'yi temsil edecek olmanın sevincini yaşadığını belirtti. Sarıçiçek, Avrupa şampiyonu olmak için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini ifade etti.

Kadir Ateş de güreşçilerinin başarılı olacağından ümitli olduğunu belirterek, Muhittin Sarıçiçek'in gelecek vadeden bir sporcu olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE