Konyalı milli sporcunun başarısı

Spor 09.12.2016, 13:51
Konyalı milli sporcunun başarısı
banner230

KONYA (AA) - Konyalı mili sporcu Fatma Keleş’in Türkiye Kulüpler Tekvando Şampiyonasında elde ettiği başarı, memleketi Beyşehir ilçesinde sevinçle karşılandı.

Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin'de devam eden şampiyonaya katılan Beyşehirli sporcu Fatma Keleş'in 49 kiloda madalya şansı aradığını söyledi.

Keleş'in şampiyonada yaptığı müsabakaların hepsini kazanarak finale kadar yükselme başarısını gösterdiğini ifade eden Çakır, şöyle konuştu:

"Daha önce de Türkiye şampiyonluğu başarısı olan ve uluslararası müsabakalardaki başarılarıyla tanınan Beyşehirli mili sporcumuz, Mersin'deki son şampiyonada da altın madalya beklediğimiz bir isimdi. Nitekim finale kadar da çıkma başarısını gösterdi. Finalde, İzmirli rakibine karşı öndeyken son anda altın vuruşta yenilerek altın madalya şansını kaçırdı ve gümüş madalya ile yetinmek durumunda kaldı. Buna rağmen Türkiye Şampiyonası'nda ikincilik derecesi de önemli bir başarıdır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, Beyşehirli milli sporcu Keleş'i elde ettiği başarısından ötürü tebrik etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@