Grekoromen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Grekoromen Güreş Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Elazığ’da yapıldı.Yakup Kılıç Spor Salonu’nda yapılan kulüplerarası 15-16-17 yaş Grekoromen Güreş Yıldızlar Türkiye Şampiyonası...

Grekoromen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası
banner230
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Grekoromen Güreş Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Elazığ’da yapıldı.
Yakup Kılıç Spor Salonu’nda yapılan kulüplerarası 15-16-17 yaş Grekoromen Güreş Yıldızlar Türkiye Şampiyonası zorlu müsabakalara sahne oldu. 30 kulübün 320 sporcu ile katıldığı turnuva 3 gün sürdü. 10 sıklette mücadele eden sporcular, Sırbistan ve Bosna Hersek’te yapılacak Avrupa ve Dünya şampiyonalarında milli mayoyu giyebilmek için kıyasıya mücadele ederek minderde ter döktü.
Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Grekoromen Güreş Takımı 4 altın ve 2 bronz madalya kazanarak takım halinde 50 puanla şampiyon oldu. Düzenlenen ödül töreninde Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından derece giren sporculara madalyaları ve kulüplere kupaları verildi. 1’incilik kupasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı adına Başakşehir altyapı antrenörlerinden Cemal Bakır aldı.
İBBSK güreş takımından madalya alan güreşçiler şöyle:
ALTIN
Mustafa Sefa Yıldırım
Müslüm Alımlı
Ahmet Uyar
Murat Samet Güzel
BRONZ
Doğukan Yasin Turan
Tayfun Şenyürek
Kulüp sıralaması ise şöyle:
1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2. İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü
3. Ankara ASKİ Spor Kulübü
YORUM EKLE