Erbaa’da Okullar Ligi Projesi

Erbaa’da genç sporcuların yetiştirilmesi ve sporun sevdirilmesi amacıyla Okullar Ligi kuruldu.Okullar Ligi Projesi, Erbaa Belediyesi öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların beden eğitimi öğretmenleri, Erbaa merkez ve köy...

Erbaa’da Okullar Ligi Projesi
banner230
Erbaa’da genç sporcuların yetiştirilmesi ve sporun sevdirilmesi amacıyla Okullar Ligi kuruldu.
Okullar Ligi Projesi, Erbaa Belediyesi öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların beden eğitimi öğretmenleri, Erbaa merkez ve köy okullarının katkılarıyla başlatıldı. Küçük, yıldız ve genç kategorilerinde on bayan futbol takımının da mücadele edeceği okullar liginde küçük, yıldız ve genç erkekler kategorisinde 37 okul takımı mücadele edecek. 15 hafta sürecek okullar liginde futbol branşının yanında voleybol, basketbol, gibi farklı branşlarda takımların da mücadele etmesi hedefleniyor.
Okullar Ligi Projesi kapsamında 45 okul takımının mücadele edeceğini söyleyen Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, gençlerin spora yönelmesi, yeni yeteneklerin keşfedilmesi için başlattıkları Okullar Ligi’nde kız takımlarıyla birlikte 45 takım mücadele edeceğini söyledi. Erbaa Belediyesi olarak spora ve sporcuya verdikleri desteklerin artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Yıldırım, “Okullar Ligi’nin başlamasında Erbaa Belediyesi’nin, bizlerin yanında olan beden eğitimi öğretmenlerimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Okullar Ligi projemizi her yıl biraz daha geliştirerek güçlendireceğiz. Erbaa’yı gençlerin spora yönlenmesinde model yapacak bir organizasyona dönüştüreceğiz" diye konuştu.
YORUM EKLE