Buz Dansında Altın Başarı

Türkiye Olimpik Buz Dansı sporcularından Alisa Agafonova ile Alper Uçar çifti önemli bir başarıya daha imza atmayı başardı.Agafonova - Uçar çifti, ISU’nun önemli yarışma serilerinden olan Challenger serisinin Sofya ayağında şimdiye kadar...

Buz Dansında Altın Başarı
banner230
Türkiye Olimpik Buz Dansı sporcularından Alisa Agafonova ile Alper Uçar çifti önemli bir başarıya daha imza atmayı başardı.
Agafonova - Uçar çifti, ISU’nun önemli yarışma serilerinden olan Challenger serisinin Sofya ayağında şimdiye kadar ISU yarışmalarından aldıkları en yüksek puanı alarak toplamda 151.74 puanla altın madalyaya ulaştı.
Beyaz Rusya, Avusturya, Rusya, İtalya, Latviya ve Fransa’dan önemli buz dansçılarının katıldığı yarışmada başarılı bir performans ortaya koyan milli sporcular, kazandıkları başarı ile buz camiasında büyük bir sevinç yaşattılar.
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Türkez, Alisa Agafonova - Alper Uçar çiftinin geçtiğimiz ayda ISU Grand Prix serilerinden birinde yarışmak için Fransa’dan davet aldıklarını belirterek, “Sporcularımızı elde ettikleri üstün başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Alisa Agafonova, Alper Uçar sezon öncesi Erzurum’da bir ay süren başarılı bir kamp dönemi geçirmişti. Şimdi bu çalışmanın meyvelerini topluyoruz” dedi.
YORUM EKLE