Amatör Maçta Ambulans Skandalı

Nevruz Kutlamaları nedeniyle ertelenen 1960 Silopispor-Cizre Diclespor karşılaşması bugün Silopi Şehir Stadyumu’nda oynandı. Karşılaşmada sakatlanan futbolcu, ambulans olmadığı için sahadan otomobil ile alınarak karga tulumba hastaneye götürüldü.Şırnak...

Amatör Maçta Ambulans Skandalı
banner230
Nevruz Kutlamaları nedeniyle ertelenen 1960 Silopispor-Cizre Diclespor karşılaşması bugün Silopi Şehir Stadyumu’nda oynandı. Karşılaşmada sakatlanan futbolcu, ambulans olmadığı için sahadan otomobil ile alınarak karga tulumba hastaneye götürüldü.
Şırnak 1. Amatör Futbol Ligi’nde oynanan 1960 Silopispor - Cizre Diclespor karşılaşmasını Silopi Kaymakamı Ali Arıkan da tribünden izledi. Silopi Şehir Stadyumu’nda oynanan maç için stat içerisinde ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. 1960 Silopispor’un 1-0 üstünlüğüyle devam eden karşılaşmanın 60. dakikası oynanırken, ev sahibi takımdan Mehmet Akif Tüzemen bir pozisyon sonrası sakatlık geçirdi. Acı içinde kıvranan futbolcuya ilk önce sahada bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. Sahada ambulans olmayınca sakatlanan futbolcu saha ortasına kadar giren otomobile konarak Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Konu hakkında açıklamada bulunan 1960 Silopispor 2. Başkanı Ahmet Kaçmaz, "Amatör Lig maçlarına ambulans verilmemesi çok büyük bir haksızlık. Bakanlığın, TFF’nin ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nün buna acil bir çözüm bulmaları lazım. Amatör liglerde sakatlanan oyuncular oluyor, çok acil durumlar oluyor. Bu maçımızda da bir oyuncumuz sakatlandı ve karga tulumba hastaneye kaldırıldı. Sağlık Bakanlığı’mızdan ricamız bu durumları göz önünde bulundurup çözüm bulmaları. Oyuncumuz Silopi Devlet Hastanesi’nde kontrol altına alındı. Sol arka adalesinde yırtık olma ihtimali söz konusu" dedi.
Karşılıklı atakların olduğu karşılaşmada 1960 Silopispor rakibi Cizre Diclespor’u 2-0 yenerek grup liderliğini devam ettirdi.
YORUM EKLE